Zapomniany tunel ze stojącą wodą

7 lipca 2020, 7:00
Maciej
artykuł czytelnika

W tunelu pod torami kolejowymiMapka przy węźle Kliniczna ciągle stoi woda. Chodzę tamtędy od ponad dwóch i pół roku i problem ten występuje nieprzerwanie - skarży się pan Maciej, czytelnik Trojmiasto.pl.Chciałbym zgłosić problem polegający na zaleganiu wody w tunelu pod linią kolejowąMapka na trasie SKM Gdańsk Politechnika - przystanek tramwajowy Twarda, tuż obok węzła Kliniczna.

Tunel przemierzam od ponad dwóch i pół roku. Wiosna, lato, jesień, zima i problem ten występuje nieprzerwanie. Po opadach deszczu czy śniegu regularnie przez kilka dni utrzymuje się tam woda. Czasami nawet najmniejszy opad sprawia, że tunel jest zalewany.

Niekiedy poziom był tak wysoki, że trzeba było tunel obchodzić górą, pokonując nasyp kolejowy, po którym biegną tory.

W tygodniu między 22 a 26 czerwca, pogoda była znakomita, było sucho, a mimo to woda zalegała.

W kolejnym tygodniu postanowiłem to udokumentować i każdego dnia roboczego robiłem zdjęcia. Woda stała w poniedziałek, wtorek, środę i pół czwartku. Po południu w czwartek woda ustąpiła i w piątek problem na chwilę zniknął. Do kolejnego opadu deszczu.

Jest lato, ludzie chodzą w letnim obuwiu, w jasnych kolorach, kobiety w sandałach i muszą się wiele natrudzić, by pokonać trasę bez uszczerbku dla obuwia. Niekiedy to się nie udaje.

Może trzeba tam wybudować pomost, skoro odpływ wody nie działa poprawnie?
Na swojej codziennej trasie do pracy/szkoły napotykasz na przeszkody, które utrudniają przejście?
51%

tak

49%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1025

Maciej

artykuł czytelnika