Uciążliwe korki na Podwalu Przedmiejskim mają zniknąć do soboty

2 lipca 2020, 14:45
Maciej Korolczuk
Najnowszy artukuł na ten temat

Korki na Łąkowej po otwarciu nowego skrzyżowania


Zwężenie Podwala PrzedmiejskiegoMapka do jednego pasa w ostatnim czasie mocno daje się we znaki kierowcom jadącym w kierunku centrum Gdańska. Utrudnienia powoduje remont skrzyżowania z ul. Łąkową, ale - jak zapowiada DRMG - uciążliwości zakończą się w sobotę. Urzędnicy apelują o korzystanie z objazdów. Problem w tym, że droga, z której mogliby skorzystać kierowcy, także jest rozkopana.W ostatnich dniach nasiliły się problemy i głosy od niezadowolonych kierowców korzystających z Podwala Przedmiejskiego.

Zwężenie przy skrzyżowaniu z Łąkową sprawia, że codziennie - bez względu na porę dnia - tworzą się tam długie korki, które w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym zabierają kierowcom od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut.

Raport z Trójmiasta

Jedna wielka porażka. Godzinę stać w korku na Długich Ogrodach by dojechać do domu, przez zamknięcie ul. Szopy i Elbląskiej dojazd do Łąkowej przez Gdańsk Główny. Wszystkie ulice pozamykane, brak dojazdu do domu omijając korki. Pora wziąć się do roboty i zacząć myśleć, jak w godzinach szczytu można zostawić jeden pas otwarty. Remont miał być już skończony. Idiotyzm.


Urzędnicy zdają sobie sprawę z uciążliwości i zapowiadają, że wkrótce utrudnienia się skończą.

- Do soboty na jezdni w kierunku centrum prowadzone będę prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni. Ruch na remontowanym odcinku odbywa się jednym pasem i mogą występować spore utrudnienia. Z uwagi na utrudnienia sugerujemy, aby stosować alternatywne drogi - informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Kierowcy mogliby skorzystać z objazdu przez Długie Ogrody,Mapka SzopyMapka i ul. Kamienna Grobla.Mapka

Problem w tym, że i ona jest rozkopana. Od połowy czerwca odcinek ulicy na wysokości posesji nr 5 jest zamknięty z powodu remontu prowadzonego przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną. Powstaje tam nowa sieć wodociągowa na odcinku około 50 m, przebudowywana jest też sieć kanalizacji sanitarnej.

Ograniczenia w ruchu drogowym przy Kamiennej Grobli mają potrwać do połowy lipca 2020 roku, a planowany termin zakończenia wszystkich prac to koniec sierpnia 2020 r.

Warto dodać, że remont Podwala złapał opóźnienie, a pierwotnie miał zakończyć się w poprzednim miesiącu. Wykonawcą prac jest gdyńska firma MTM. Za zrealizowanie zadania otrzyma od miasta 10 mln zł.
Wiesz, że ulica jest remontowana. Co robisz?
22%

jadę jak zazwyczaj, nawet jeśli muszę stać w korku

10%

przesiadam się na rower

10%

korzystam z komunikacji miejskiej

58%

szukam objazdu, nawet jeśli będę musiał(a) nadłożyć drogi

zakończona

łącznie głosów: 1069