Uciekinier z Górek Zachodnich zatrzymany

20 stycznia 2022, 11:35
MKo
23-latek po utracie kradzionego auta po mieście poruszał się komunikacją miejską. I właśnie w autobusie zatrzymała go policja. Więcej zdjęć (1)

23-latek po utracie kradzionego auta po mieście poruszał się komunikacją miejską. I właśnie w autobusie zatrzymała go policja.

fot. mat. prasowe

23-latek po utracie kradzionego auta po mieście poruszał się komunikacją miejską. I właśnie w autobusie zatrzymała go policja.

fot. mat. prasowe

Po tygodniu poszukiwań policjantom udało się odnaleźć i zatrzymać mężczyznę, który uciekał przed funkcjonariuszami kradzionym autem. W trakcie pościgu po ulicach Stogów i Górek Zachodnich policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, ale mimo to sprawcy udało się zbiec. W środę mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kradzież mienia oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu 10 lat więzienia.Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, we wtorek, 11 stycznia. Na ul. Kłosowej policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena golfa.

Mężczyzna, widząc policję, zaczął uciekać w kierunku Górek Zachodnich. W trakcie pościgu kierowca staranował radiowóz, na co policjanci odpowiedzieli strzałami ostrzegawczymi w powietrze i w jedną z opon samochodu. Po przejechaniu kolejnych 100 metrów kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, a następnie porzucił auto i uciekł pieszo w kierunku lasu.

Policjanci zapewniali, że znają tożsamość 23-letniego sprawcy i jego zatrzymanie to kwestia czasu. Po tygodniu poszukiwań udało się go zatrzymać.

Przesiadł się z auta do autobusu i tam wpadłKryminalni z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali go w jednym z autobusów komunikacji miejskiej.

- Cała sytuacja zaskoczyła mężczyznę do tego stopnia, że nie próbował uciekać. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kradzież samochodu, pieniędzy, ukrycia dokumentów oraz za posiadanie ponad 80 porcji amfetaminy. Mundurowi prowadzą także czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenie, ponieważ uciekając przed policyjnym radiowozem, mężczyzna spowodował kilka kolizji oraz dopuścił się innych wykroczeń w ruchu drogowym - wyjaśnia Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara 10 lat więzienia. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Tyle samo grozi za kradzież. Ukrycie dokumentu to kara 2 lat więzienia.
Ile razy w życiu w ramach kontroli drogowej zatrzymała cię policja?
14%

raz

64%

kilka razy

22%

nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1644

MKo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (114)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.