Uderzył trzy kobiety, wybił szybę w samochodzie. Obywatelskie zatrzymanie w Brzeźnie

21 stycznia 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Maciej Korolczuk
aktualizacja:18:55 (21 stycznia 2018)
Do sobotniego zdarzenia doszło na ul. Pułaskiego w Brzeźnie. Więcej zdjęć (2)

Do sobotniego zdarzenia doszło na ul. Pułaskiego w Brzeźnie.

fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Do sobotniego zdarzenia doszło na ul. Pułaskiego w Brzeźnie.

fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

W sobotę wieczorem mieszkańcy ul. Pułaskiego zobacz na mapie Gdańska w Brzeźnie zatrzymali obywatela Ukrainy, który na ich oczach wybił szybę w zaparkowanym samochodzie i pobił trzy kobiety. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała agresywnego 28-latka. Mężczyzna przebywa w areszcie.Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 19. 28-letni mężczyzna z nieznanego powodu wybił tylną szybę w zaparkowanym fiacie doblo, w innym uszkodził lusterko.

- Usłyszałam huk i przez okno zobaczyłam, jak jakiś mężczyzna siłuje się z samochodem. Nagle go kopnął i stłukł szybę. Ktoś go przestraszył, odbiegł kawałek dalej i uderzył wysiadającego z innego samochodu przypadkowego mężczyznę. Potem uciekł - opowiada pani Joanna, świadek zdarzenia. - Po chwili wrócił i uderzył pięścią w twarz moją sąsiadkę. Dopiero po chwili zatrzymało go trzech mężczyzn. Był silny i agresywny, ledwo dali sobie z nim radę - dodaje.
28-latek odpowie za zniszczenie mienia i uszkodzenie ciała. W poniedziałek stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia. Więcej zdjęć (2)

28-latek odpowie za zniszczenie mienia i uszkodzenie ciała. W poniedziałek stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

fot. czytelnik Trojmiasto.pl

28-latek odpowie za zniszczenie mienia i uszkodzenie ciała. W poniedziałek stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Na miejsce wezwano policję. Leżący na ziemi mężczyzna nagle źle się poczuł, miał trudności z oddychaniem.

- Wystraszyliśmy się, że nam zejdzie, więc wezwaliśmy pogotowie. Jedna z sąsiadek chciała go ułożyć w bezpiecznej pozycji bocznej i gdy się nachyliła, on ją uderzył. Udawał, że źle się czuje, by uciec - opowiada pani Joanna i dodaje: - Okazało się też, że chwilę wcześniej ten sam mężczyzna napadł na starszą kobietę wracającą z kościoła. Po uderzeniu upadła i rozbiła do krwi głowę.
Kobieta ma złamaną kość policzkową, druga z poszkodowanych - wstrząśnienie mózgu.

Jak mówią świadkowie, policja na miejscu pojawiła się po 50 minutach. 28-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Początkowo policjanci informowali, że odpowie tylko za zniszczenie mienia. W niedzielę jednak dwie poszkodowane kobiety zgłosiły pobicie.

- Do zdarzenia doszło po godz. 19. Funkcjonariusze zostali wezwani na ul. Pułaskiego w Brzeźnie, gdzie mieszkańcy dokonali obywatelskiego zatrzymania 28-letniego mężczyzny, który chwilę wcześniej wybił szybę w zaparkowanym samochodzie - mówi Karina Kamińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jutro mężczyzna zostanie doprowadzony przed sąd, który zadecyduje o jego dalszym losie.