Uderzył w motorowerzystę i odjechał. Po mandat stawił się na komendzie

25 września 2020, 20:00
Szymon Zięba
Do kolizji auta i motocyklisty doszło przy ul. Morskiej.

Kierowca samochodu osobowego uderzył w motorowerzystę, jednak zamiast się zatrzymać, pojechał dalej. Jego auto próbowali zatrzymać inni uczestnicy ruchu na ul. MorskiejMapka w Gdyni. Ostatecznie jednak sprawca kolizji tego samego dnia sam zgłosił się na policję i został ukarany mandatem.Wypadki, kolizje i incydenty na drogach w Trójmieście - materiały wideoWydarzenia rozegrały się pod koniec zeszłego tygodnia na ul. Morskiej w Gdyni. Wówczas to - jak wynikało z relacji świadków - kierowca bmw uderzył w jadącego poboczem drogi motorowerzystę.

Kierowca jednośladu wywrócił się na asfalt, zaś osoba siedząca w osobówce zamiast się zatrzymać - odjechała.

Bmw, które brało udział w kolizji, starali się zatrzymać inni uczestnicy ruchu, co widać na nagraniu umieszczonym na profilu Youtube STOP CHAM. Wezwani na miejsce policjanci zastali jednak w okolicy tylko poszkodowanego kierowcę jednośladu.

Szczęśliwy finał groźnie wyglądającej stłuczkiJak poinformowała Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, mundurowi, którzy pojawili się na ul. Morskiej, usłyszeli od kierowcy jednośladu, że nie potrzebuje pomocy. Odmówił wezwania na miejsce karetki.

- Funkcjonariusze ustalili świadków, przebieg i okoliczności zdarzenia. Kierowcy motoroweru nic się nie stało, nie chciał pomocy medycznej. W trakcie czynności mundurowi ustalili dane kierowcy bmw. Sprawca zdarzenia sam zgłosił się do komendy, gdzie został ukarany mandatem - podsumowuje gdyńska policjantka.
Mundurowi podkreślają, że kierowca bmw sam zgłosił się na komendę jeszcze tego samego dnia. Został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie - był trzeźwy.
Spowodowałe(a)ś wypadek, przy którym nie było świadków. Co robisz?
79%

bez wahania zostaję na miejscu, udzielam pomocy i zawiadamiam służby

7%

jeżeli widzę, że nic poważnego się nie stało, odjeżdżam i liczę na to, że ujdzie mi to na sucho

14%

bez względu na okoliczności odjeżdżam z miejsca zdarzenia

zakończona

łącznie głosów: 789