Ukradł kilka tys. zł z escape roomu

14 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Piotr Weltrowski

Policja szuka złodzieja, który włamał się do jednego z gdańskich escape roomów i ukradł utarg - kilka tysięcy złotych. Mężczyznę uchwyciły kamery monitoringu. Jeżeli go rozpoznajesz - zadzwoń na policję.Escape roomy, nazywane też pokojami zagadek, to popularna od kilku lat forma rozrywki. Wywodzi się ona z gier komputerowych, w których gracz miał za zadanie uciec z zamkniętego pomieszczenia po rozwiązaniu wszystkich łamigłówek. Później grę postanowiono przenieść z wirtualnej rzeczywistości do tej prawdziwej.

Pierwsze tego typu obiekty pojawiły się ponad dekadę temu w Japonii, a w kolejnych latach stały się popularne na całym świecie, także w Polsce.

Escape roomy w Trójmieście


Zasady działania escape roomów są proste: grupa osób zostaje zamknięta w pokoju pełnym zagadek. W ciągu określonego czasu, najczęściej godziny, zamknięci muszą rozwiązać te łamigłówki - wówczas wydostają się z pokoju i wygrywają.

Poznajesz złodzieja? ZadzwońBlisko miesiąc temu - w nocy z 18 na 19 lipca - nie wyjście, a wejście do jednego z gdańskich escape roomów wziął sobie za wyzwanie złodziej. Mężczyzna włamał się do pomieszczenia i skradł stamtąd pieniądze - kilka tysięcy złotych utargu.

- Był to mężczyzna szczupłej budowy ciała, ubrany w szarą koszulkę z nadrukiem, dżinsowe spodnie, szare sportowe buty oraz czarną czapkę z daszkiem - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wszystkie osoby, które poznają mężczyznę uwiecznionego na zdjęciach lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu (58) 52-11-522.
Byłe(a)ś kiedyś w escape roomie?
37%

tak

63%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1993