Ukradł papierosy celnikom, jest w rękach policji

6 maja 2020, 12:00
szym
Najnowszy artukuł na ten temat

Zatrzymania ws. korupcji przy zakupie sprzętu dla armii

W sprawie kradzieży zatrzymano 29-latka.

Jest podejrzany m.in. o włamanie do kontenerów i kradzież papierosów, które wcześniej przejęła służba celna. 29-latek z powiatu olsztyńskiego usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz paserstwa. Sąd zdecydował się na aresztowanie młodego mężczyzny.Pod koniec kwietnia opisaliśmy sprawę kradzieży niemal 10 mln sztuk nieoclonych papierosów, które zostały przechwycone przez służby mundurowe w połowie lutego w porcie w Gdyni.

Przypomnijmy: przejęta kontrabanda trafiła do magazynu celników i została zabezpieczona jako dowód w śledztwie. Po jego zakończeniu powinna zostać komisyjnie zniszczona poprzez spalenie w piecu. Niestety wszystkie kartony z papierosami zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach.

Policjanci od 25 kwietnia pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do kontenerów, z których ukradziono 480 tys. paczek papierosów o wartości nie mniejszej niż 6 mln zł. Śledczy m.in. nawiązali współpracę z policjantami z komendy w Olsztynie.

Ostatecznie w toku prac funkcjonariuszy zatrzymano 29-letniego mężczyznę.

- Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych, należących do zatrzymanego mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli część pochodzących z kradzieży z włamaniem wyrobów tytoniowych oraz znaleźli ponad 900 porcji handlowych amfetaminy oraz 340 gramów marihuany - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Amfetamina, marihuana i trzy kradzione motocyklePolicjantka dodaje, że w budynkach na terenie posesji policjanci zabezpieczyli pochodzące z kradzieży trzy motocykle o łącznej wartości ponad 75 tys. zł.

- Jak ustalili śledczy, mężczyzna przechowywał je na swojej posesji, wiedząc, że pojazdy pochodzą z kradzieży. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w której ogłoszono mu trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do kontenerów i kradzieży z nich wyrobów tytoniowych, posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i narkotyków, którego dopuścił się w warunkach recydywy, oraz zarzut paserstwa - mówi Karina Kamińska.
Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za te przestępstwa grozi 15 lat pozbawienia wolności.
Dowiadujesz się, że rzecz, którą chcesz kupić, pochodzi z kradzieży. Co robisz?
32%

jeżeli cena jest okazyjna, kupuję

38%

rezygnuję z zakupu, ale nie zawiadamiam policji

30%

nie kupuję i powiadamiam policję

zakończona

łącznie głosów: 906

szym