Ukradł z pociągu podest dla niepełnosprawnych

1 grudnia 2021, 10:15
piw

Zdemontował znajdujący się przy drzwiach pociągu podest dla osób niepełnosprawnych, wziął go pod pachę i odszedł. Policja z Gdyni szuka mężczyzny, który dokonał tej absurdalnej kradzieży.Tego typu podesty od lat montowane są w pociągach czy kolejkach SKM. Dzięki nim osoby korzystające z wózków inwalidzkich mają ułatwiony dostęp do tej formy komunikacji zbiorowej.

Trudno więc znaleźć powód, dla którego ktoś miałby kraść tego typu urządzenie.

Jak widać na załączonych zdjęciach, znalazł się jednak złodziej, który uznał, że warto zamienić taki podest w swój łup.

Wszystko działo się w pociągu jadącym z Malborka do Gdyni. Na ostatniej stacji - w Gdyni Głównej - jadący wcześniej pociągiem mężczyzna wstał, podszedł do podestu, zdemontował go i wyszedł z nim na peron. Nie wiadomo, co działo się później.

- Poszukiwany mężczyzna ma około 40-45 lat, krótko obcięte włosy, lekki zarost. W dniu zdarzenia miał na sobie białą kurtkę z trzema paskami na lewym rękawie, jasnozielone spodnie z czarnymi wstawkami oraz czarne buty - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości, dlatego wszystkie osoby, które rozpoznają go lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 74 21 155. Można też zadzwonić pod numer alarmowy 112.
Twoim zdaniem takich kradzieży dokonuje się:
11%

z potrzeby, żeby mieć za co żyć

26%

z chciwości, chęci wzbogacenia się

63%

bo prościej jest ukraść, niż kupić czy zrobić samemu

zakończona

łącznie głosów: 1367

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (182)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.