Ulewa na stałe zmieniła trasy tramwajów

13 lipca 2009 (artykuł sprzed 11 lat)
rb
Najnowszy artukuł na ten temat

Czarna dziura pochłania tramwaje na Chełmie?

Zmiany miały być tymczasowe. Podmyte przez wodę tory zostały już w większości naprawione, ale tramwaj linii nr 11 będzie wciąż jeździł nową trasą.Po ulewie, która prawie dwa tygodnie temu sparaliżowała Gdańsk zmienione zostały trasy linii 1 i 11. "Jedynka" jeździ teraz do centrum trasą: al. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdańska - Brama Wyżynna - Hucisko zobacz na mapie Gdańska - 3 Maja zobacz na mapie Gdańska. Tramwaje z nr 11 przejeżdżają teraz przy Bramie Wyżynnej w obu kierunkach. Wcześniej w kierunku Wrzeszcza jeździły przez tory przy ul. 3 maja.

Pasażerowie nie byli zachwyceni pierwotnym przebiegiem trasy tramwaju, większość wolała jechać bliżej centrum i mieć więcej możliwości przesiadkowych. Ich oczekiwania zostaną spełnione.

- Jeśli chodzi o linię 11, najprawdopobniej tymczasowa trasa stanie się ostateczną. Z naszych obserwacji wynika, że kursowanie tramwajów tej linii przy Bramie Wyżynnej jest lepszym rozwiązaniem dla pasażerów. Pozostaje kwestia synchronizacji pojazdów tej linii z "szóstką" i "dwójką". Co do "jedynki", to z przywróceniem poprzedniej trasy czekamy na zgodę odpowiedzialnego za torowisko Zarządu Dróg i Zieleni - mówi "Gazecie Wyborczej" Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Zmiany zostały spowodowane przez gwałtowną burzę, która przeszła nad Trójmiastem w poprzednią środę. Woda podmyła m.in. torowisko przy ul. 3 maja. Ulewa zniszczyła skarpę, na której są m.in. tory tramwajowe.

rb