stat

Ulica Budowlanych będzie szersza w 2020 roku

14 marca 2019, 7:00
bra

W tym roku ruszy zapowiadana trzy lata temu rozbudowa ul. Budowlanych na odcinku od ronda turbinowegozobacz na mapie Gdańska do przystanku PKM Matarnia zobacz na mapie Gdańska. Na liczącym ok. 1,5 km fragmencie ulica będzie miała trzy pasy ruchu. Realizacja zakończy się w 2020 roku.Drogowcy mocno nadużyli cierpliwości kierowców korzystających na co dzień z ul. Budowlanych, bowiem jej rozbudowę zapowiadali już blisko trzy lata temu. Odcinek od przystanku PKM Matarnia do tzw. ronda turbinowego miał zostać poszerzony już we wrześniu 2017 roku. Tak się jednak nie stało.

Opóźnienie miało związek z negocjacjami w zakresie zsynchronizowania działań miasta z prywatnym inwestorem, który planował przebudowę fragmentu drogi pod swoją inwestycję mieszkaniową.

Teraz Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska wraca do zapowiadanej rozbudowy.

- Ogłoszenie przetargu na realizację robót przewidziane jest na drugą połowę 2019 roku, a realizacja zakończy się w 2020 roku - zapowiada Agnieszka Zakrzacka z DRMG.
Poza samym poszerzeniem jezdni do trzech pasów ruchu (dwa w kierunku ronda, jeden do wiaduktu nad torami PKM), zakres prac obejmuje również m.in. budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia i sygnalizacji świetlnej oraz usunięcie podziemnych kolizji z sieciami.

Projekt przewiduje też powstanie chodnika oraz ścieżki rowerowej.

Według szacunków urzędników rozbudowa 1,5-kilometrowego odcinka ul. Budowlanych może pochłonąć nawet 18,8 mln zł.
Często jeździsz ul. Budowlanych?
42%

prowadzi nią moja codzienna trasa

49%

od czasu do czasu z niej korzystam

9%

chyba nigdy nią nie jechałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 2027

bra