Usiłowanie zabójstwa, w tle mafia narkotykowa

21 października 2021, 8:40
Piotr Weltrowski
37-latek został zatrzymany przez policjantów gdańskiego oddziału CBŚP zajmujących się przestępczością narkotykową. Więcej zdjęć (1)

37-latek został zatrzymany przez policjantów gdańskiego oddziału CBŚP zajmujących się przestępczością narkotykową.

fot. CBŚP

37-latek został zatrzymany przez policjantów gdańskiego oddziału CBŚP zajmujących się przestępczością narkotykową.

fot. CBŚP

Policjanci z gdańskiego oddziału CBŚP rozwiązali sprawę wyjątkowo brutalnego pobicia, do którego doszło na początku zeszłego roku. Jego ofiara do dziś przebywa w szpitalu, a domniemany sprawca, którego właśnie zatrzymano ma, zdaniem śledczych, powiązania z mafią narkotykową.Do pobicia doszło na początku 2020 roku. Wtedy to do jednego z gdańskich szpitali przywieziono 45-letniego mężczyznę. Został on pobity w tak brutalny sposób, że lekarze przez długi czas walczyli o jego życie. Przez kilka miesięcy nie odzyskał w ogóle przytomności. Do dziś przebywa w szpitalu.

- Policjanci zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową z gdańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, wyjaśniając okoliczności działania zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przestępczością narkotykową, dotarli do informacji, z której wynikało, że to 37-letni Patryk H. może być odpowiedzialny za usiłowanie zabójstwa - informują śledczy z CBŚP.
37-latek już wcześniej wchodził w konflikt z prawem i łączony jest przez policję zarówno z mafią narkotykową, jak i środowiskiem pseudokibiców Lechii Gdańsk.

Mężczyznę zatrzymano, przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. CBŚP, niezależnie od tej sprawy, wciąż prowadzi też oddzielne postępowania dotyczące m.in. udziału H. w działaniach mafii narkotykowej.
Znasz historię trójmiejskiej mafii?
18%

tak, interesuję się tym

49%

coś tam wiem o tym, co się działo w latach 90., później już chyba mafia w Trójmieście osłabła

33%

nie, nie pociąga mnie ta tematyka

zakończona

łącznie głosów: 1490

Opinie wybrane


wszystkie opinie (158)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.