Półtora miesiąca utrudnień na Trakcie św. Wojciecha

3 lipca 2020, 20:00
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Wiadukt Biskupia Górka: druga nitka otwarta jeszcze w styczniu

Budowa wiaduktu Biskupia Górka zbliża się do końca. Prace nad inwestycją rozpoczęły się w 2018 roku. mat. DRMG

W piątek, 3 lipca, od godz. 21 nastąpi zmiana organizacji ruchu na Trakcie św. WojciechaMapka na wysokości budowy wiaduktu Biskupia GórkaMapka. Samochody będą mogły poruszać się tam po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Utrudnienia potrwają co najmniej do połowy sierpnia.Prace przy wiadukcie Biskupia Górka powoli zbliżają się do końca. Niewykluczone, że inwestycję uda się w całości oddać do ruchu jeszcze w październiku tego roku, czyli miesiąc wcześniej, niż zakłada harmonogram.

Zanim to jednak nastąpi, kierowcy powinni przygotować się na kolejne zmiany. W piątek, 3 lipca, o godz. 21 na Trakcie św. Wojciecha w okolicy budowy wiaduktu, wprowadzony zostanie bowiem układ ruchu pojazdów 1+1. Taka organizacja utrzyma się w tym miejscu co najmniej do połowy sierpnia.

- Ponadto zamknięta zostanie łącznica wjazdowa na węzeł Unii Europejskiej. Oznacza to, że kierowcy, którzy będą chcieli z Traktu św. Wojciecha dostać się do Podwala PrzedmiejskiegoMapka, będą musieli kierować się objazdem poprowadzonym ul. ToruńskąMapka - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Tego samego dnia wieczorem drogowcy planują także zawęzić jezdnię na 50-metrowym odcinku w obrębie skrzyżowania Traktu św. Wojciecha i Zaroślaka. W zależności od pogody, prace mają być tam prowadzone między godziną 21 a 6 rano.

Wówczas w obrębie skrzyżowania ruch odbywać się będzie wahadłowo. Po zakończeniu prac, w sobotę rano, przywrócona zostanie obowiązująca obecnie organizacja ruchu.

Ogłoszenia: sprzedam samochód - Trójmiasto i okolice


Zmiany w ruchu w sobotęRównież w sobotę, drogowcy zamierzają udostępnić dla ruchu prawą jezdnię ul. Okopowej od skrzyżowania z ul. Toruńską w kierunku centrum. Ponadto otwarta zostanie ul. Św. Trójcy.

Jednocześnie przystanek autobusowy "Toruńska" zostanie przesunięty o ok. 100 metrów w kierunku skrzyżowania z ul. Toruńską.

Czytelnicy regularnie sygnalizują korki na Trakcie św. Wojciecha.
Jak oceniasz postępy prac przy wiadukcie Biskupia Górka?
34%

inwestycja prowadzona jest bardzo sprawnie

27%

wiem, że są opóźnienia, ale to normalne przy tak dużym projekcie

39%

toczą się zbyt wolno, budowa powinna być już dawno zakończona

zakończona

łącznie głosów: 707