W ciągu miesiąca dwa razy wpadł z narkotykami

3 lipca 2020, 7:00
piw

Kiedy dwa tygodnie temu policja zatrzymała 23-latka z Gdańska z 20 porcjami narkotyków, udało mu się przekonać policjantów, że to na własny użytek. Mężczyzna otrzymał policyjny dozór i wyszedł na wolność... a po kilkunastu dniach dał się złapać z 300 porcjami amfetaminy.



Prawdopodobnie praca policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową byłaby znacznie łatwiejsza, gdyby większość osób działających na czarnym rynku zachowywała się tak jak 23-latek z Gdańska.

Po raz pierwszy wpadł on z 20 porcjami narkotyków dwa tygodnie temu. Wpadka ta zakończyła się dla niego stosunkowo bezboleśnie - owszem, spędził trochę czasu w policyjnej izbie zatrzymań, usłyszał zarzuty, miał też w perspektywie proces, ale oczekiwać go mógł na wolności, meldując się jedynie raz na kilka dni na lokalnym komisariacie.

23-latek uznał chyba, że skoro raz go złapano z narkotykami i to z liczbą porcji sugerującą, że może ich nie tylko używać, ale i handlować nimi, to sprawa została zamknięta, a policja przestanie się nim interesować i schowanie w mieszkaniu 300 porcji amfetaminy wcale nie będzie złym pomysłem.

Złapany po raz drugi



Cóż, policjanci wcale nie przestali się nim interesować. Co więcej, dość szybko uzyskali informacje, że może on znów posiadać w mieszkaniu narkotyki, tym razem jednak większą ich ilość.

- Policjanci podczas przeszukania pokoju 23-latka potwierdzili zdobyte informacje i w szafce znaleźli blisko 300 porcji środków psychotropowych, które zabezpieczyli i przekazali do zbadania biegłemu. Biegły określił, że to amfetamina. Policjanci w mieszkaniu zabezpieczyli również wagę oraz pieniądze na poczet przyszłych kar - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Tym razem gdańszczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a prokurator złożył do sądu wniosek o jego aresztowanie.
Znasz osobiście osoby handlujące narkotykami?
23%

tak, znam kilka takich osób

6%

znam jedną taką osobę

7%

wiem, kto w mojej okolicy handluje narkotykami, ale nie znam tej osoby osobiście

64%

nie, nikogo takiego nie znam

zakończona

łącznie głosów: 1236

piw