stat

W niedzielę zamknięcie wielu dróg w Gdyni

17 marca 2017, 6:00
Michał Sielski

Z powodu niedzielnego półmaratonu kierowcy w Gdyni mogą spodziewać się sporych utrudnień. Ruch na drogach będzie zamykany już od godz. 9. Nieprzejezdna będzie m.in. główna arteria łącząca Gdynię z Sopotem.Organizatorzy będą się starać przepuszczać kierowców, nie czekając do końca wyścigu, ale nie w każdym miejscu będzie to możliwe. Priorytetem będzie oczywiście bezpieczeństwo - nie tylko biegaczy, ale również innych uczestników ruchu. W niedzielę lepiej więc zrezygnować z samochodu w Gdyni, albo wybrać alternatywne trasy.

Czytaj więcej: Dwa dni biegowe w Gdyni.

Przypomnijmy: niedzielny II półmaraton w Gdyni zacznie się o godz. 10 na wysokości ORP Błyskawica na al. Jana Pawła II zobacz na mapie Gdyni. Trasa biegnie ul. Świętojańską, al. Zwycięstwa do Centrum Nauki Experyment, a potem ul, Stryjską, dookoła Gdyńskiego Centrum Sportu i z powrotem al. Zwycięstwa do ul. Władysława IV, przez Janka Wiśniewskiego.

- Dalej trasa już całkowicie pokrywa się z ubiegłoroczną. Wracamy na ul. Świętojańską, a potem zbiegamy al. Piłsudskiego w kierunku morza. Ostatni etap prowadzi Bulwarem Nadmorskim, aż do mety na skwerze Kościuszki - mówi Jasiek Szczepłek, rzecznik prasowy imprezy.

Które ulice będą zamknięte dla samochodów

W związku z biegiem, już od godz. 9 zostanie wstrzymany ruch na ulicach: Portowa-Plac Kaszubski-Świętojańska (możliwy przejazd jednym pasem ruchu od Wendy do 10 Lutego), al. Zwycięstwa (obie jezdnie od Węzła św. Maksymiliana do Wielkopolskiej), Stryjska (od al. Zwycięstwa do Olimpijskiej), Małokacka (od Konwaliowej do Olimpijskiej z możliwością dojazdu do stacji paliw), Olimpijska, Sportowa, Wileńska, Górskiego (od Gdynia Arena do Sportowej), Łużycka, Władysława IV (jezdnia w kierunku 10 Lutego - od 10 Lutego możliwy przejazd jednym pasem ruchu do Wójta Radtkego), Jana z Kolna (od Władysława IV do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od Energetyków do Placu Konstytucji), Piłsudskiego.

Dodatkowo od godz. 6 w sobotę do godz. 20 w niedzielę zostanie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II.

Bieg zakończy się o godz. 13:15. Ruch na poszczególnych ulicach będzie wznawiany wraz z postępem zawodów.

Kiedy drogi zostaną otwarte
Szacowane godziny wznowienia ruchu:

  • al. Zwycięstwa godz. 12,

  • Władysława IV (odcinek Piłsudskiego-10 Lutego) godz. 12,

  • Władysława IV (odcinek 10 Lutego- Jana z Kolna) godz. 12:45,

  • Janka Wiśniewskiego godz. 12:45,

  • Jana z Kolna godz. 12:45,

  • Świętojańska godz. 13,

  • Piłsudskiego godz. 13.Po godz. 10:20 umożliwiony zostanie przejazd przez skwer Kościuszki pomiędzy ulicami Żeromskiego - Borchardta - Waszyngtona.

Będzie jeszcze teoretyczna możliwość przecinania w poprzek trasy biegu, ale tylko w niektórych miejscach i za każdym razem będzie to zależało od oceny służb porządkowych. Trzeba więc liczyć się z długim oczekiwaniem na taką możliwość.
Przyzwyczaiłeś się już do weekendowych zamknięć dróg w Trójmieście?
24%

tak, to już norma

16%

pamiętam o nich, ale ich nie pochwalam

48%

nie, co jakiś czas mnie to zaskakuje i denerwuje, bo tracę czas

12%

na szczęście w weekend rzadko jeżdżę po Trójmieście, więc ich nie zauważam

łącznie głosów: 1036