W poniedziałek zmiany na skrzyżowaniach z al. Hallera

31 maja 2020, 15:00
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: od poniedziałku remont nawierzchni ul. Płk. Dąbka

Trwają prace związane z remontem nawierzchni al. Hallera w stronę Brzeźna.

Od poniedziałku, 1 czerwca, będą zmiany na remontowanej jezdni al. HalleraMapka (w kierunku Brzeźna). Drogowcy otworzą skrzyżowanie tej alei z ul. KościuszkiMapka i zamkną krzyżówkę z ul. MickiewiczaMapka. Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej dwa tygodnie. Na stałe trasy wrócą także autobusy linii 149 i 249.Widok z kamer na TrójmiastoZmiany na al. Hallera związane są z trwającą od drugiej połowy marca modernizacją jezdni w kierunku Brzeźna.

Drogowcy prowadzą prace na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. Wymieniana jest m.in. nawierzchnia, powstaną także nowe zatoki postojowe, wjazdy na posesje, wymienione zostaną krawężniki i chodniki.

Cała inwestycja kosztować będzie ok. 2,9 mln złotych. Choć remont powoli zbliża się do końca, kierowcy powinni przyszykować się na zmiany w ruchu, które obowiązywać będą od poniedziałku rano.

Jak zapowiadają przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, dla ruchu zostanie otwarte skrzyżowanie al. Hallera z ul. KościuszkiMapka. Jednocześnie zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Hallera z ul. MickiewiczaMapka.

- Ruch samochodów na al. Hallera będzie odbywał się tak jak dotychczas po lewym pasie. Dojazd z ul. Mickiewicza do al. Hallera poprowadzony będzie objazdem przez ul. Kochanowskiego. Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej dwa tygodnie - informują urzędnicy.

Autobusy na al. Hallera wracają na stałe trasyTo jednak nie wszystko. W związku z kolejnym etapem przebudowy trasy, pasażerowie komunikacji miejskiej powinni pamiętać, że także w poniedziałek - od pierwszych porannych kursów - przywrócone zostaną stałe trasy i rozkłady jazdy dla linii 149 i 249.

Jak jeżdżą autobusy i tramwaje w Gdańsku?Warto zaznaczyć, że nie dotyczy to jednak kursów nocnych. Dla linii N1 nadal obowiązywać będzie trasa objazdowa.

Jak oceniasz stan dróg w swoim sąsiedztwie?
9%

są w dobrym stanie, nie potrzebują remontu

33%

jest nieźle, trwają remonty i rozbudowa, ale mogłoby być więcej takich inwestycji

54%

jest kiepsko i nie ma sygnałów, że miałoby się to zmienić

4%

trudno powiedzieć, nie zwracam na to uwagi

zakończona

łącznie głosów: 428