W weekend bez tramwajów na Wita Stwosza

7 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Maciej Korolczuk
Najnowszy artukuł na ten temat

Zmiany na skrzyżowaniach w Gdańsku. Dodatkowe światła dla kierowców i pieszych

W sobotę i niedzielę (8-9 czerwca) na ul. Wita Stwosza zobacz na mapie Gdańska prowadzone będą prace torowe, wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego od Strzyży PKM do pętli w Oliwie. Tramwaje linii 5, 6, 12 pojadą skróconą trasą. Zostanie też uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T6.Początek prac zaplanowano na piątek 7 czerwca na godzinę 23:30. Ich zakres obejmuje wymianę podkładów oraz szyn w łukach torowiska na odcinku ok. 100 metrów przed wjazdem na pętlę Oliwa od strony Wrzeszcza.

Z kolei na odcinku od pętli Strzyża zobacz na mapie Gdańska do ul. Obrońców Westerplatte zobacz na mapie Gdańska prowadzone będą prace związane z regulacją i stabilizacją toru przy użyciu maszyny wysokowydajnej.

Prace zakończą się w poniedziałek 10 czerwca o godz. 4:30.

Ze względu na konieczność wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Wita Stwosza 8 i 9 czerwca nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prace torowe będą miały również wpływ na organizację ruchu.

Na ul. Wita Stwosza na odcinku 50 metrów przed pętlą w relacji do Oliwy na potrzeby przystanku wyłączony zostanie pas rowerowy. Z kolei na ul. Pomorskiej zobacz na mapie Gdańska na wysokości przystanku Subisława i Osiedle w relacji do Oliwy zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu na potrzeby peronu autobusowego.

TRAMWAJELinie 5, 6, 12

Od strony Opery Bałtyckiej tramwaje tych linii pojadą tylko do pętli "Strzyża PKM".

AUTOBUSY


Linia T6

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T6 na trasie: Jelitkowo - Pomorska - Grunwaldzka (pętla tramwajowa Oliwa) - Obrońców Westerplatte - Wita Stwosza - Strzyża PKM - Wita Stwosza - Obrońców Westerplatte - Polanki - Rybińskiego - Grunwaldzka (pętla tramwajowa Oliwa) - Pomorska - Jelitkowo.

Miejscem przesiadek między tramwajami linii 5, 6 i 12 a autobusami linii T6 będzie pętla "Strzyża PKM".

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY


Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

Na przykład, pasażer podróżujący w kierunku Oliwy, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 5, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusową linią zastępczą T6.

Zobacz jak wygląda frezowanie szyn (wideo archiwalne)
Jak oceniasz stan tramwajowej infrastruktury w Gdańsku?
30%

pozytywnie, w ostatnich latach wiele się pod tym względem zmieniło na lepsze

27%

neutralnie, nie jest ani źle ani dobrze

43%

negatywnie, to jedna z głównych przyczyn słabej kondycji transportu zbiorowego w mieście

zakończona

łącznie głosów: 530