W weekend zamknięta ul. Sopocka i Malczewskiego

14 sierpnia 2020, 12:00
Patsz

W sobotę i w niedzielę, w godz. od 5 do 20, zamknięte zostaną ulice SopockaMapka i MalczewskiegoMapka. Na tych ulicach odbędzie się 23. edycja wyścigów Grand Prix Sopot-Gdynia. To zwiększy utrudnienia powodowane od lipca przez przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości i MalczewskiegoMapka.

W sobotę pierwsze samochody na trasie zameldują się o godz. 9:30. Będzie to rozgrzewka przed zawodami. Każdy z zawodników będzie miał do dyspozycji dwa treningowe przejazdy. Rywalizacja o zwycięstwo w premierowej rundzie GSMP rozpocznie się o godz. 14. Tutaj podobnie: zawodnicy będą startować dwukrotnie.

Sercem zawodów będzie rondo przy ul. KolbergaMapka w Sopocie. To w tym miejscu odbędzie się zarówno ceremonia otwarcia, jak i wręczenia nagród. W niedzielę przejazdy treningowe rozpoczną się już o godz. 8:30, natomiast walka o triumf w drugiej rundzie GSMP o godz. 11:30.

Inne imprezy w Trójmieście w ten weekendZ powodu wyścigu konieczne będzie zamknięcie ulic Malczewskiego i Sopockiej.

Godziny zamknięć:

  • W sobotę będą nieprzejezdne w godzinach 5-20.
  • W niedzielę będą nieprzejezdne w godzinach 5-19.

Przedstawiciele ZKM informują, że w związku z wyścigiem autobusy linii 181 w obu kierunkach będą kursować przez Orłowo, z pominięciem Brodwina.

- Objazd dla kierowców będzie poprowadzony ul. Wielkopolską i al. Zwycięstwa w Gdyni oraz al. Niepodległości w Sopocie - informują urzędnicy.
W weekend w tym miejscu mogą być spore korki, nie tylko z powodu wyścigu. Przypomnijmy, że od lipca trwają prace pierwszego etapu prac przebudowy skrzyżowania al. Niepodległości i Malczewskiego.

Zamknięta została jezdnia w kierunku Gdańska, ruch w obu kierunkach odbywa się dwoma pasami istniejącej jezdni w kierunku Gdyni.

Korki przez remont al. Niepodległości. Film z 1 lipca.
Czy jeżdżąc po Trójmieście w wakacje, często stajesz w korku?
73%

tak, częściej niż rok temu

18%

tak samo jak przed rokiem

9%

nie, jeździ się płynniej

zakończona

łącznie głosów: 838

Patsz