WOŚP w Trójmieście: imprezy i pokazy

14 stycznia 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Patryk Szczerba, km
aktualizacja:11:25 (15 stycznia 2018)
Najnowszy artukuł na ten temat

Casa - imię lwicy wylicytowane na aukcji WOŚP

W ramach 26. finału WOŚP w Trójmieście, jak co roku, odbywały się dziesiątki koncertów, imprez i pokazów. Finał w Trójmieście - tak jak w całej Polsce - zakończył się pokazem sztucznych ogni.

Aktualizacja godz. 11:25 W Gdańsku do tej pory zebrano 903 107,02 zł. Dla porównania w zeszłym roku w Gdańsku zebrano ponad 911 tys. zł.

- Ten stan zmieni się za około 3 tyg., wtedy będzie znana finalna kwota. Jesteśmy jednak przekonani, że przekroczymy ponad 1 mln zł. W zeszłym roku o tej porze mieliśmy bowiem 800 tys. zł, więc obecny stan pokazuje, że ten magiczny milion na pewno przekroczymy - wyjaśnia Agnieszka Buczyńska, szefowa gdańskiego sztabu WOŚP.

Trwają bowiem licytacje, choćby na Allegro, gdzie jeszcze przez osiem dni można licytować imię dla małej lwicy z gdańskiego zoo. Obecnie kwota licytacji wynosi 3,6 tys. zł.

Aktualizacja godz. 10.55 Są już pierwsze podsumowania zbiórki. W Gdyni sztab działający w Teatrze Miejskim zebrał co najmniej 250 tys. zł. YMCA ma już na swoim koncie 416 tys. zł ze zbiórki do puszek i blisko 60 tys. z aukcji na Allegro. Trwa liczenie w sztabie In Gremio prowadzącym zbiórkę w Centrum Riviera.

W całej Polsce deklarowana kwota zbiórki przez fundację WOŚP wynosi blisko 81,5 mln zł.


Aktualizacja godz. 22.20 Na koncie WOŚP jest 45 mln zł. Dokładane dane dotyczące zbiórki będą znane w poniedziałek. Wtedy tez poznamy kwotę, którą zebrano w Trójmieście.

Aktualizacja godz 20.30 O 20 na niebie w Gdańsku i Gdyni rozbłysły w fajerwerki w ramach akcji "Światełko do nieba".
Światełko do nieba w Gdańsku

Światełko do nieba na zakończenie WOŚP w Gdyni


Na koncie w Gdańsku jest już co najmniej 550 tys. złotych, ale wciąż trwa liczenie.
Zabawa podczas światełka do nieba na Targu Węglowym

Aktualizacja godz 19.15 450 tys. zł na koncie WOŚP w Gdańsku gdzie trwa koncert, w którym mimo zimna uczestniczą tłumy słuchaczy.

Publiczność śpiewa z wykonawcami na koncercie WOŚP 2018 w Gdańsku

Aktualizacja godz. 18.25 Tradycją finałów WOŚP w Trójmieście stał się przejazd rowerowy z Gdańska do Gdyni. Nie inaczej było w tym roku. Rowerzyści późnych godzin popołudniowych kwestowali dodatkowo na skwerze Kościuszki. Na koniec WOŚP jest już ponad 21 mln zł.

Do godziny 17 w Gdańsku zebrano 250 tysięcy złotych. W Gdyni i Sopocie wciąż trwa liczenie.


Aktualizacja godz. 17.30 Kwesta uliczna w ramach WOŚP powoli się kończy. W Gdańsku na Targu Węglowym i w Gdyni w Centrum Riviera trwają jeszcze koncerty. O 20 zaplanowane jest w Gdańsku i Gdyni światełko do nieba.

Zbiórka WOŚP 2018 w Gdańsku

Aktualizacja godz. 16.00 Odwiedzający Centrum Riviera w Gdyni w ramach WOŚP mogli spotkać m.in. postacie z Gwiezdnych Wojen. Na scenie do wieczora trwają koncerty. Z kolei w Teatrze Miejskim o godz. 18 rozpocznie się licytacja.

Gdynia gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aktualizacja godz. 15.20 W Gdańsku koncert na scenie rozpoczął się o godz. 15. Na scenie wystąpi m.in. Sound'n'Grace i Mrozu. Na ulicach od rana - podobnie jak w całym Trójmieście - kwestują setki wolontariuszy.


Aktualizacja godz. 15. W Gdyni najwięcej dzieje się w Centrum Riviera i Teatrze Miejskim. Wolontariuszy widać jednak w całym mieście. Najwięcej można ich spotkać na popularnych traktach spacerowych. Na koncie WOŚP w całym kraju jest już ponad 15 mln zł.


Aktualizacja godz. 14.05 Jak co roku sporo w plenerze dzieje się w Sopocie. Mimo, że w tym roku nie ma pokazów na plaży, to na placu Przyjaciół Sopotu można skosztować grochówkę i obejrzeć samochody wojskowe i pożarnicze.

Pokazy na placu Przyjaciół Sopotu w trakcie WOŚP 2018

Aktualizacja godz. 12.30 Na koncie WOŚP jest już ponad 9 mln zł. Mimo chłodu widać wolontariuszy na ulicach całego Trójmiasta. Powoli zaczynają też ruszać imprezy towarzyszące 26. finałowi WOŚP w Gdyni, Sopocie i Gdańsku.WOŚP w Gdańsku: lista wydarzeńW Gdańsku zarejestrowanych jest w tym roku aż 13 sztabów (o pięć więcej w niż w poprzednim roku). W sumie na rzecz orkiestry będzie pracować 1,2 tys. wolontariuszy. Główny sztab będzie miał siedzibę w Zbrojowni przy Targu Węglowym. Na targu Węglowym odbędą się też centralne wydarzenia związane z WOŚP. Od godz. 15 na ustawionej tam scenie rozpoczną się koncerty i licytacje.

O tym, co można będzie wylicytować przeczytaj w artykule: Trójmiejskie aukcje dla WOŚP

Program koncertu na Targu Węglowym:
 • 15:00 rozpoczęcie koncertu
 • 15:10 The Rolling Doors
 • 15:50 Klenczon Projekt
 • 16:20 Pokaz tańca
 • 16:30 Mitra
 • 17:10 Marta
 • 17:40 Lanberry
 • 18:20 Sound'n'Grace
 • 19:10 Mrozu
 • 19:50 Finał "Światełko do nieba" i pokaz sztucznych ogni.


Dla uczestników licytacji, koncertów i dla smakoszy, odbędzie się też orkiestrowy festiwal food trucków, które zbiorą się w strefie gastronomicznej WOŚP zapewniając wybór rozgrzewającego jedzenia.

Czytaj też: Pozamuzyczne atrakcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Natomiast w miasteczku namiotowym będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy organizowanej przez dzieci z gdańskich szkół w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować", zagrać w loterii "Los na WOŚP", nauczyć się robić latawce, zobaczyć zabytkowe i bojowe wozy strażackie.

Bicie rekordu Polski w wiosłowaniu

W ubiegłym roku Gdańsk zajął 2. miejsce z wynikiem 270 osób, które przepłynęły łącznie dystans 135 000 km. Obecnie gdańszczanie, w czasie rzeczywistym, powalczą z Warszawą, Lublinem, Bydgoszczą, Poznaniem i Toruniem. Wyniki będą prezentowane na tablicach znajdujących się w centrum oraz w internecie.

Impreza w CH Matarnia zobacz na mapie Gdańska rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 19, a jej punktem kulminacyjnym (ok. godz. 14) będzie sztafeta gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz przedstawicieli urzędu miasta i polityków.

Powalcz z mistrzami tenisa stołowego

Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego, od godz. 10 do 16, w swoim obiekcie przy ul. Meissnera 3 zobacz na mapie Gdańska organizuje akcję "Tenisiści Stołowi dla WOŚP". Każdy chętny, po złożeniu datku do puszki WOŚP, będzie mógł zagrać w tenisa stołowego z wybranym zawodnikiem. Będzie można również zdobyć autograf czy zrobić zdjęcie z wybranym mistrzem. Akcję ma zakończyć błyskawiczny turniej (zdecyduje liczba chętnych).

Swój udział w akcji zapowiedzieli: Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Patryk Zatówka, Bartosz Such, Paweł Chmiel, Grzegorz Adamiak, a także trenerzy kadr narodowych i wychowankowie OSSM Gdańsk.

W podróż zabytkowym tramwajem, trolejbusem i autobusem

W niedzielę w godz. 10-20 na trójmiejskie ulice wyjadą zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. Przejazdy nimi będą darmowe, jednak organizatorzy akcji zachęcają, aby dorzucić symboliczny grosz do skarbonek wolontariuszy podróżujących na ich pokładzie.

Uruchomione zostaną trzy specjalne linie:

 • linia XXVI obsługiwana przez zabytkowe tramwaje (Konstal 102Na oraz Ring) na trasie: Siedlce - Dworzec Główny - Opera Bałtycka - Jaśkowa Dolina - Strzyża PKM - Oliwa pętla
 • linia 26 obsługiwana przez zabytkowy autobus (Jelcz 043 "Ogórek") na trasie: Oliwa pętla - Sopot Reja
 • linia 026 obsługiwana przez zabytkowe trolejbusy (ZiU 682B oraz Skoda 9Tr) na trasie: Gdynia Dworzec Główny - 10 Lutego - Świętojańska - Wzgórze św. Maksymiliana - Orłowo SKM - Kamienny Potok SKM - Sopot, Bohaterów Monte Cassino - Sopot Reja.


WOŚP w Gdyni: lista imprezW Gdyni wśród atrakcji przygotowywanych w ramach 26. finału WOŚP znalazły się koncerty, pokazy taneczne, spotkanie z postaciami z "Gwiezdnych Wojen", czy przejazd rowerowy sprzed Ergo Areny na skwer Kościuszki. Na ulicach miasta będzie zbierać pieniądze do puszek co najmniej 650 wolontariuszy. Będą działać trzy sztaby zlokalizowane w Teatrze Miejskim, siedzibie YMCA oraz w Centrum Riviera, którym zawiaduje stowarzyszenie In Gremio. I to tam będzie się działo najwięcej.

Czytaj więcej o WOŚP w Gdyni, Sopocie i Gdańsku

Początek atrakcji już od godz. 10. Od południa na orkiestrowej scenie odbędą się licytacje (12.05, 13.40, 14.45, 15.45), licytacje z piłkarzami Arki Gdynia (16.20). W międzyczasie w Centrum Riviera zaprezentują się także cheerleaderki z Gdyni.

Koncerty w Centrum Riviera
 • Godz. 12.15 grupa perkusyjna Ambershire,
 • Godz. 12.50 Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA,
 • Godz. 13 Joanna Knitter z zespołem,
 • Godz. 14 zespół Ortalion,
 • Godz. 15 zespół Lanberry

Gwiazdą wieczoru w Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni będzie Natalia Szroeder, która zaśpiewa o godz. 17.

Czytaj też: Aukcje dla WOŚP w Gdyni, Sopocie i Gdańsku

- Będzie można spotkać rekonstruktorów, którzy wcielają się w postaci z "Gwiezdnych wojen" - w licencjonowanych strojach. Pojawią się tam bohaterowie wszystkich odcinków sagi. Na specjalnej ściance będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Znajdzie się tam też quad, przerobiony na pojazd z "Gwiezdnych wojen" - informują organizatorzy.
Koncerty i pokazy w ramach WOŚP w Teatrze Miejskim zobacz na mapie Gdyni w Gdyni ruszą po południu.

 • Godz. 13 pokaz talentów z Młodzieżowego Domu Kultury,
 • Godz. 14-15 pokaz pojazdów straży pożarnej, straży miejskiej i policji,
 • Godz. 14.45 występ studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku,
 • Godz. 15.30 parkiet rozgrzeją pokazy taneczne Studia Tańca FEST,
 • Godz. 16.15 prezentacja Studio Edukacji Muzycznej IMPRESJA,
 • Godz. 18 licytacja przedmiotów.

O godz. 12 z Gdańska do Gdyni ruszy przejazd rowerowy pod hasłem "Na rowerach dla Orkiestry (Mikołaje na rowerach 2018)Start sprzed Ergo Areny zobacz na mapie Gdańska. Dalej pojadą Drogą Zieloną, al. Niepodległości, al. Zwycięstwa i ul. Świętojańską, a następnie skręcą na skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdańskai przy Wydziale Nawigacyjnym zakończą podróż.

Czytaj również: Pozamuzyczne atrakcje WOŚP w Trójmieście

W godz. 12-16 w budynku Wydziału Nawigacji czekać będą atrakcje. To symulator manewrowy, na którym studenci uczą się m.in. manewrowania statkiem. O pełnych godzinach odbywać się także będą pokazy w planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego.

W godz. 10.30-19.30 funkcjonować będzie linia trolejbusowa 026. Numer nawiązuje do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trasy przez Orłowo, obsługiwanej na co dzień m.in. linią 26. Trolejbus będzie jeździł na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego - Świętojańska - al. Marsz. Piłsudskiego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - al. Niepodległości - Sopot Reja. Z Sopotu do Gdyni zamiast ul. Wójta Radtkego, do Dworca Głównego dojedzie ul. Jana z Kolna i przez Plac Konstytucji. W środku zbiórka datków na WOŚP.

Oprócz tego w Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront, w godz. 10-22, będzie można zobaczyć pokazy taneczne i sportowe oraz występy grup dziecięcych. Na scenie zagra zespół Detko Band, a gwiazdą wieczoru będą Trubadurzy, którzy wystąpią o godz. 17.

Światełko do nieba w Gdyni na parkingu przy Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni o godz. 20.


WOŚP w Sopocie: lista imprezW godzinach od 13 do 15 będzie można zobaczyć pojazdy militarne i wozy strażackie, które zawitają na parking placówki MDK Sopot.


Grupy rekonstrukcyjne odtworzą różne armie i epoki militarne. Od godz. 11 będzie też okazja do spróbowania wojskowej grochówki.

 • Scena Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie
 • 13:10 - Wokalistki z MDK Sopot
 • 13:20 - Zespół gitarowy z MDK Sopot
 • 14:00 - Orkiestra Dęta z MDK Sopot
 • 14:30 - Pokaz taneczny z MDK Sopot
 • 15:00 - Pokaz Karate
 • 15:30 - Wokalistki z MDK Sopot
 • 15:50 - Pracownia Gry na Instrumentach
 • 16:30 - Basia Kawa
 • 17:40 - Konsternacja
 • 18:25 - Sextion 8
 • 19:20 - Sain

Czy weźmiesz udział w koncertach i pokazach w ramach WOŚP?
30%

tak, mam zamiar uczestniczyć w jak największej liczbie z nich

22%

raczej tak, mam nadzieję, że znajdę coś dla siebie

27%

raczej nie, unikam tłumów

21%

nie, bo nie wspieram WOŚP

zakończona

łącznie głosów: 1707

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Uczestnicy

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Światełko do nieba

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Na rowerach dla Orkiestry (Mikołaje na rowerach 2018)

fot. JJ

Na rowerach dla Orkiestry (Mikołaje na rowerach 2018)

fot. JJ

Na rowerach dla Orkiestry (Mikołaje na rowerach 2018)

fot. JJ

Uczestnicy

fot. Marcin

fot. RB NICCOLN