Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej w Trójmieście

18 czerwca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Maciej Korolczuk
W wakacje trójmiejska komunikacja miejska kursuje według letnich rozkładów jazdy. Więcej zdjęć (3)

W wakacje trójmiejska komunikacja miejska kursuje według letnich rozkładów jazdy.

fot. galeria Trojmiasto.pl

W wakacje trójmiejska komunikacja miejska kursuje według letnich rozkładów jazdy.

fot. galeria Trojmiasto.pl

W związku z rozpoczęciem wakacji, od środy komunikacja miejska w Trójmieście będzie funkcjonować według letnich rozkładów jazdy. Od poniedziałku na gdańskie tory wróci zawieszona w ostatnich dniach linia nr 11.GDYNIA


W związku z letnią przerwą w zajęciach dydaktycznych w szkołach, od 20 czerwca do 1 września 2019 r. nie będą funkcjonować linie "szkolne" 244, 265 i 272, a na liniach R, 141, 159 i 288 będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w okresie letnich wakacji szkolnych (w dni wolne od nauki szkolnej). Na pozostałych liniach nie będą wykonywane kursy oznaczone w rozkładach jazdy literami "s" lub "X", zamiast tego będą wykonywane kursy oznaczone w rozkładach jazdy literami "w" lub "L".

Od 20 czerwca (czwartek) do 1 września (niedziela) 2019 r. uruchomiona zostaje sezonowa oferta gdyńskiej komunikacji miejskiej, obejmująca:

 • linię M do plaży w Rewie, funkcjonującą we wszystkie dni tygodnia w okresie wakacji;
 • linię 309 do plaży w Babich Dołach, funkcjonującą we wszystkie dni tygodnia w okresie wakacji;
 • linię 321 do plaż w Gdyni-Śródmieściu i Orłowie, funkcjonującą w niedziele i święta;
 • linię 365 do plaży w Rewie, funkcjonującą w soboty, niedziele i święta w okresie wakacji;
 • linię nocną N65 do Rewy;
 • Linię pospieszną. M


Linia pospieszna M będzie funkcjonować we wszystkie dni wakacji na trasie: Rumia Dworzec PKP - Rewa, przez Osiedle Janowo, Kazimierz, Dębogórze i Kosakowo.

Linia plażowa 309

Linia zwykła 309 funkcjonować będzie we wszystkie dni wakacji, na trasie: Gdynia Obłuże Leśne - Gdynia Babie Doły Plaża, w dni powszednie w godz. 9:30-14 oraz 16:30-18:30, a w soboty, niedziele i święta w godz. 10-18.

Poza linią 309, w dni powszednie w godz. 14-16:30 dojazd do Plaży w Babich Dołach zapewnia linia 209.

Linia trolejbusowa 321

Linia trolejbusowa 321 funkcjonować będzie w niedziele i święta na trasie: Cisowa Sibeliusa - Orłowo SKM - "Klif", przez ul. 10 Lutego i Świętojańską, z częstotliwością ok. 40 min, w godzinach ok. 10:30-17.

Rozkład jazdy linii 321 został ułożony w sposób zapewniający naprzemienne odjazdy trolejbusów linii 321 i 326 (obsługiwanej historycznym taborem) na wspólnym odcinku ich tras z Orłowa do Grabówka i z powrotem.

Linia plażowa 365

Linia zwykła 365 funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta w okresie letnich wakacji szkolnych, w godz. 10-20, na trasie: Gdynia Obłuże Centrum - Rewa, przez Pogórze Dolne i Górne, Kosakowo i Pierwoszyno. Linia 365 stanowi uzupełnienie stałych linii 146 i 165 do Rewy.

Linia nocna N65

Przez wszystkie noce wakacji letnich, na trasie: Gdynia Pogórze Górne - Rewa, przez Kosakowo, Dębogórze, Pierwoszyno, Mosty funkcjonować będzie linia nocna N65.

GDAŃSKTRAMWAJE

Na linii 8 nastąpi podwojenie częstotliwości kursów w soboty, niedziele i święta. Tramwaje tej linii będą kursować w godz. 10-19 co ok. 10, a nie co 20 minut.

Uruchomiona zostanie sezonowa linia 63 na trasie Łostowice Świętokrzyska - Śródmieście SKM - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Opera Bałtycka - Brzeźno Plaża. Linia będzie funkcjonować od czwartku 20 czerwca 2019 r. do niedzieli, 1 września 2019 r. we wszystkie soboty, niedziele i święta, z częstotliwością co ok. 20 minut, zapewniając, łącznie z linią 3, 10-minutową częstotliwość kursów między Chełmem, Śródmieściem i plażą w Brzeźnie. Linia 63 będzie linią zwykłą - obowiązują bilety na linie zwykłe.

Warto pamiętać, że linią nr 8 ze względu na trwający remont nie dojedziemy jeszcze na plażę na Stogach. Więcej zdjęć (3)

Warto pamiętać, że linią nr 8 ze względu na trwający remont nie dojedziemy jeszcze na plażę na Stogach.

fot. galeria Trojmiasto.pl

Warto pamiętać, że linią nr 8 ze względu na trwający remont nie dojedziemy jeszcze na plażę na Stogach.

fot. galeria Trojmiasto.pl

Pozostałe linie będą funkcjonować wg stałych rozkładów jazdy.

Uwaga: W tym roku, z powodu trwającego remontu na Stogach, nie zostanie uruchomiona linia sezonowa 68.

10 zł za cały dzień parkowania przy plaży w Gdańsku


AUTOBUSY

Z uwagi na wakacje, część linii w dni powszednie będzie funkcjonować wg zmienionych zasad:

Linia 574
- wakacyjne zawieszenie funkcjonowania.

Linie 126, 154, 162, 174, 175, 178, 269, 295
- w dni powszednie będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w okresie ferii i wakacji.

AUTOBUSOWE LINIE SEZONOWE


Linia 606
- z uwagi na coraz większą popularność linii przyspieszonej 606 w kierunku Westerplatte, został skorygowany sobotnio-świąteczny rozkład jazdy. Częstotliwość kursów linii 606 została zwiększona do co ok. 30-40 minut.

Linia 622
- linia 622 (relacja Oliwa Pętla Tramwajowa - Oliwa ZOO) funkcjonuje we wszystkie dni tygodnia - autobusy odjeżdżają co około 20-30 minut.

Linia 658
- linia 658 (dostępna dla wszystkich pasażerów, ale dedykowana rowerzystom i obsługiwana przez autobusy przystosowane do bezpiecznego przewozu jednośladów) łączy przystanek przy Stadionie Energa z węzłem przy ul. Ku Ujściu, umożliwiając łatwe kontynuowanie wycieczki rowerowej w kierunku Westerplatte czy Stogów. Rowerzyści poruszający się w przeciwnym kierunku zyskali lepszy dojazd choćby do Brzeźna, Oliwy czy Sopotu. Od 20.06.2019 r. linia będzie funkcjonować codziennie, tj. dodatkowo w dni powszednie co około 20 minut w godzinach szczytu i co 40 minut w międzyszczycie.

Zastępcza linia autobusowa T8
- zwiększona zostanie częstotliwość kursów linii zastępczej z co 20 do co około 5 minut w soboty, niedziele i święta. Przypominamy, że na plażę na Stogach można dojechać również autobusami linii 158 i 258.

Od tego sezonu ceny biletów na tramwaj wodny wzrosły z 10 do 20 zł za kurs. Więcej zdjęć (3)

Od tego sezonu ceny biletów na tramwaj wodny wzrosły z 10 do 20 zł za kurs.

fot. galeria Trojmiasto.pl

Od tego sezonu ceny biletów na tramwaj wodny wzrosły z 10 do 20 zł za kurs.

fot. galeria Trojmiasto.pl

TRAMWAJ WODNY


Od czwartku, 20 czerwca 2019 r. zmianie ulegną rozkłady rejsów tramwajów wodnych na liniach: F5 (Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo).

W okresie wakacyjnym statki będą pływały we wszystkie dni tygodnia.

Linię F5 obsługiwać będą 2 statki: "SONICA" i "SONICA I"; odbywać się będzie 6 rejsów dziennie do Brzeźna i 6 rejsów w drodze powrotnej.

Na linii F6 pływać będzie duży statek "ELŻBIETA" mogący jednorazowo pomieścić do 140 osób i 10 rowerów, odbywać się będą 3 rejsy dziennie do Sobieszewa i 3 rejsy w drodze powrotnej.

Od poniedziałku wraca linia nr 11


Funkcjonowanie linii nr 11 - zawieszonej po ostatnich ulewach z powodu zalania części tramwajów - zostanie wznowione w poniedziałek, 24 czerwca 2019 r. Czasowe zawieszenie miało związek z nawałnicą, która tydzień temu przetoczyła się przez Gdańsk i unieruchomiła dziewięć składów.

- W tramwajach niskopodłogowych urządzenia (falowniki, przetwornice) znajdują się na dachu i to właśnie te elementy uległy zawilgoceniu. Aktualnie jeszcze tylko trzy Pesy są czasowo wyłączone z eksploatacji, ponieważ czekają na wymianę zamokniętych elementów elektronicznych - wyjaśnia Sebastian Zomkowski, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Jak często w wakacje korzystasz z komunikacji miejskiej?
78%

tak samo często jak w ciągu roku

10%

rzadziej, częściej korzystam np. z roweru

12%

w ogóle, okrągły rok korzystam z własnego auta

zakończona

łącznie głosów: 1003

Opinie (77) 5 zablokowanych

 • (8)

  Tramwaj od pętli Łostowice do plaży Stogi by się przydał.

  • 46 15

  • Na co komu to potrzebne? Patola do patoli? (1)

   • 5 23

   • Widziałeś się w lustrze?

    • 7 3

  • Torów nie ma!

   Na Stogach jeszcze nie zbudowali.

   • 18 0

  • Tramwaj wodny to jest na Dunaju w Budapeszcie. (2)

   Odpływa co kilkanaście minut. A kosztuje tyle co zwykły lądowy.

   • 14 0

   • (1)

    Budapeszt jest super. Polecam jak ktoś bierze pod uwagę to miasto jako cel wycieczki. Natomiast w Hamburgu na bilecie miejskim np autobusowym płyniesz sobie statkiem wycieczkowym po Elbie.

    • 7 1

    • Budapeszt jest super - błyskotliwy komentarz Janusza z ogromną pasją krajoznawczą. Zapewne odwiedziłeś Budapeszt podczas wczasów nad Balatonem, brawo!

     • 1 8

  • Stogi

   Tylko dla bardzo cierpliwych i mało nerwowych. W weekend przy dobrej pogodzie zapomnij o miejscu na parkingu przy plaży a dojazd w godzinnym korku przez ogromną modernizacje torowiska i nie tylko

   • 3 2

  • tramwaj z lostowic do stogow

   d**ilu czy ty myslisz kijem jak wiekszosc spoleczenstwa polmozgow jak ma jezdzic tramwaj skoro stogi sa rozkopane trwa remont jest informacja ze linia tramwajowa 68 zawieszona mozna by puscic linie autobusowa sezonowa na

   d**ilu czy ty myslisz kijem jak wiekszosc spoleczenstwa polmozgow jak ma jezdzic tramwaj skoro stogi sa rozkopane trwa remont jest informacja ze linia tramwajowa 68 zawieszona mozna by puscic linie autobusowa sezonowa na stogi ale ola dulkiewicz nie chce dac pieniedzy na to.linia 11 musi jezdzic ze wzgledu na urzedasow pracujacych w urzedzie miasta

   • 1 3

 • "Od tego sezonu ceny biletów na tramwaj wodny wzrosły z 10 do 20 zł za kurs." (4)

  Gdańscy gondolierzy podnoszą stawki? Już nie Sycylia, a Wenecja północy ;-)

  • 47 14

  • Moze odsieja beneficjentow 500plus, co myślą że płyną (1)

   Do baltijska

   • 14 7

   • Dobre!

    Dla takich tekstów warto wchodzić na portal ;]

    • 7 4

  • (1)

   A mieszkańcy mają chyba 1 rejs za darmo.

   • 1 1

   • Do Bałtyjska? ;-)

    • 4 0

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.