stat

Walentynkowy tramwaj jeździ po Gdańsku

14 lutego 2020, 11:00
Rafał Borowski

Wybrano na niego zabytkowego Konstala N z 1952 roku, który ma burty w kolorze czerwonym i przyozdobiono w dekoracje w kształcie serca. W piątek w Gdańsku pojawił się specjalny, walentynkowy tramwaj. Przejazd nim jest bezpłatny, a na pasażerów czekają okolicznościowe upominki. Tramwaj będzie jeździł do godz. 16:30.To już tradycja, że spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje (do 2017 r. Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku) przygotowuje w święto zakochanych małą niespodziankę. Od kilku lat 14 lutego wyjeżdża na tory zabytkowy tramwaj, udekorowany walentynkowymi ozdobami.

- Czerwona ozdobiona dziesiątkami serc N-ka, czyli Konstal N z 1952 roku, kursować będzie na trasie Strzyża - Siedlce - Strzyża do godz. 16:30. Przejazdy walentynkowym tramwajem są bezpłatne. Na pokładzie na pasażerów czekać będą upominki - zachęca Anna Dobrowolska ze spółki GAiT.
Kursy z pętli Strzyża i Siedlce odbędą się pięć razy. Szczegółowy rozkład jazdy można przeczytać pod tym linkiem. Na koniec warto wspomnieć, że w walentynkowe przedsięwzięcie zaangażowali się nie tylko pracownicy spółki GAiT, ale także pasjonaci zrzeszeni w Pomorskim Stowarzyszeniu Sympatyków Transportu Miejskiego.

Walentynkowy tramwaj przejeżdża al. Grunwaldzką we Wrzeszczu
Obchodzisz Walentynki?
tak
nie