Wciąż trwają poszukiwania 40-letniego napastnika. Inny 40-latek w rękach policji

18 maja 2021, 12:30
Piotr Weltrowski
Ten 40-letni mężczyzna wciąż jest poszukiwany przez policję w związku z napaścią na 11-letnią dziewczynkę. Więcej zdjęć (1)

Ten 40-letni mężczyzna wciąż jest poszukiwany przez policję w związku z napaścią na 11-letnią dziewczynkę.

fot. policja

Ten 40-letni mężczyzna wciąż jest poszukiwany przez policję w związku z napaścią na 11-letnią dziewczynkę.

fot. policja

40-latek z Gdańska został zatrzymany za molestowanie dziecka. Sprawa - choć na pozór podobna - nie ma jednak związku z wciąż trwającymi poszukiwaniami innego 40-latka, który kilka dni temu napadł na 11-letnią dziewczynkę, a którego wizerunek (na zdjęciu powyżej) publikowaliśmy już na naszej stronie.W poniedziałek po południu pojawiła się informacja o zatrzymaniu przez kryminalnych z Rumi 40-letniego mężczyzny podejrzewanego o molestowanie dziecka.

Dostaliśmy w tej sprawie kilka sygnałów od naszych czytelników - pytali oni, czy przypadkiem nie jest to ta sama osoba, o której pisaliśmy 13 maja.

Zgadzał się wiek mężczyzny, szybko jednak ustaliliśmy, że chodzi o inną osobę i o przestępstwo dokonane w ubiegłym roku.

40-latka tak naprawdę zatrzymano w Gdańsku, gdzie mieszkał. Za jego ujęcie odpowiedzialni byli jednak policjanci z Rumi, ponieważ poszkodowana dziewczynka była mieszkanką tego miasta.

Policjanci nie zdradzają przy tym ani jej wieku, ani też żadnych innych szczegółów mogących w jakikolwiek sposób umożliwić jej identyfikację. Wiadomo tylko, że sprawca miał ją fizycznie molestować w zeszłym roku, a zidentyfikować udało się go kilka dni temu.

- Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny mundurowi zabezpieczyli także telefon komórkowy należący do zatrzymanego. Sprawca został już przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut. Sąd rejonowy tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna został już przewieziony przez policjantów do aresztu śledczego - mówi Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie (pod tę jednostkę podlegają kryminalni z Rumi).

40-latek "ze zdjęcia" wciąż poszukiwanyNiezależnie od opisanej powyżej sprawy wciąż trwają poszukiwania 40-letniego mężczyzny, który w zeszłą środę na terenie powiatu gdańskiego napaść miał na 11-letnią dziewczynkę. Wówczas to ustawiono policyjne blokady niemal w całym Trójmieście, bo podejrzewano, że właśnie tu będzie chciał się ukryć przestępca.

Zarówno blokady te, jak i publikacja wizerunku nie przyniosły jednak spodziewanego efektu i mężczyzna wciąż przebywa na wolności. W ciągu kilku ostatnich dni pojawiło się zresztą kilka "internetowych łańcuszków" dotyczących tego, że miałby on w różnych miejscach "obserwować dzieci".

Policja nie potwierdza informacji o tym, że poszukiwany 40-latek był widywany, gdy "obserwował dzieci", tym bardziej, że poszukiwany jest za napaść, ale nie o charakterze pedofilskim (nieoficjalnie mówi się o próbie porwania dla okupu), przypomina jednak - na wypadek, gdyby ktoś naprawdę zauważył zbiega - że za informacje dotyczące miejsca jego pobytu wyznaczono nagrodę w wysokości 8 tys. zł. Informacje takie można przekazać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Zatrzymania pedofilów w ostatnich tygodniachW ostatnich tygodniach doszło w Trójmieście do kilku policyjnych (i nie tylko) akcji wymierzonych w przestępców molestujących dzieci. Pod koniec kwietnia w Gdańsku zatrzymano dwóch mężczyzn - 56-latka i 49-latka. Starszy z nich miał zgwałcić 14-letnią dziewczynkę, z kolei młodszy "uwiecznił" wszystko telefonem.

Z kolei na początku maja dzięki działaniom nieformalnej grupy tzw. łowców pedofili, czyli dorosłych udających w internecie osoby poniżej 15. roku życia i wyłapujących w ten sposób dorosłych składających dzieciom propozycje seksualne, ujęto 47-latka z Gdyni.
Widzisz osobę podobną do opublikowanego przez policję zdjęcia, co robisz?
45%

zgłaszam sprawę policji, nawet jeśli nie mam pewności, że to poszukiwany

36%

na policję dzwonię tylko wtedy, gdy mam pewność, jeśli nie, to nic nie robię

5%

nie chcę mieć kłopotów z policją, ale piszę w internecie, ostrzegam znajomych, że taka osoba była widziana w okolicy

14%

nic nie robię, to nie moja sprawa

zakończona

łącznie głosów: 980

Opinie wybrane


wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.