We wtorek zostaw auto przed domem. Darmowa komunikacja dla właścicieli aut

21 września 2020, 14:00
Patryk Szczerba

We wtorek przypada Dzień bez samochodu. Tego dnia każdy właściciel lub współwłaściciel pojazdu będzie mógł za okazaniem dowodu rejestracyjnego skorzystać za darmo z trójmiejskiej komunikacji.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Bezpłatne przejazdy obowiązują podczas podróży:
  • liniami autobusowymi i tramwajowymi organizowanymi przez ZTM w Gdańsku,
  • liniami autobusowymi i trolejbusowymi organizowanymi przez ZKM w Gdyni,
  • liniami autobusowymi organizowanymi przez MZK Wejherowo,
  • pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Polregio na obszarze województwa pomorskiego.

Przy okazji tygodnia mobilności przygotowano także wcześniej inne atrakcje. Jak co roku, przy okazji imprezy, została uruchomiona linia 101 w relacji: Gdańsk Śródmieście SKM - Gdynia Dworzec Główny PKP.

Gdyński autobus przy stacji Gdańsk SKM Śródmieście


Po Gdyni na linii 320 w relacji Gdynia Dworzec Główny PKP (pl. Konstytucji) - skwer Kościuszki jeździły zabytkowe autobusy marki San H100A, odrestaurowane przez firmę Przewozy Autobusowe GRYF, a po gdańsku zabytkowy tramwaj.

Zabytkowy san H100A wjeżdża na Świętojańską


Świętowanie w Gdańsku rozpoczęło się inauguracją akcji "Rowerem do pracy i szkoły - Kręć Kilometry dla Gdańska", która potrwa do połowy listopada. Fani komunikacji w Gdańsku od 16 września mogą kupować bilety z okolicznościową grafiką Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

W niedzielę przy ul. Stągiewnej odbył się Mobilny Piknik.

Wystawa na placu w GdyniZ kolei w Gdyni przy ul. Zawiszy CzarnegoMapka, zamiast parkujących tam samochodów, na dwa tygodnie stworzono zieloną przestrzeń z wystawą poświęconą zero- i niskoemisyjnym środkom transportu oraz strefom czystego transportu.

W sobotę na stoisku można było przetestować miejskie rowery towarowe ze wspomaganiem elektrycznym. Miejsce pozostanie przyjazne pieszym przez dwa tygodnie.
Czy we wtorek zamierzasz zostawić samochód przed domem?
31%

tak

11%

jeszcze nie wiem

58%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1930