Wieczór kawalerski skończyli w areszcie

8 czerwca 2021, 13:00
szym

Mieli pobić trzy osoby, zostali zatrzymani w jednym z hoteli w Sopocie. Jakby tego było mało, podczas przeszukania pokoi znaleziono również marihuanę. Zatrzymani tłumaczyli policjantom, że przyjechali do miasta świętować wieczór kawalerski.Wydarzenia rozegrały się 5 czerwca. Policjanci, jeszcze przed godziną 7 rano, zostali powiadomieni, że w jednym z apartamentów w centrum miasta doszło do pobicia trzech mężczyzn.

- Na miejsce natychmiast wysłano patrol prewencji. W rozmowie z pokrzywdzonymi funkcjonariusze wstępnie ustalili, że najpierw w apartamencie pojawił się jeden ze sprawców. Mężczyzna najprawdopodobniej pomylił mieszkania i wykorzystując niezamknięte drzwi, wszedł do środka - opowiada Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Mundurowi relacjonują, że w pewnym momencie zwymiotował też w jednym z pokoi i po tym, jak został zauważony przez osoby przebywające w apartamencie, posprzątał po sobie, po czym został wyproszony.

- Po jakimś czasie mężczyzna wrócił, tłumacząc, że zostawił telefon. Gdy tylko drzwi apartamentu otworzyły się, wbiegł on do środka z innymi osobami, z którymi pobił przebywających tam trzech mieszkańców woj. śląskiego - informuje Lucyna Rekowska.
Nad sprawą od początku pracowali sopoccy kryminalni. Na podstawie analizy zapisów monitoringu ustalili oni rysopis osób mających związek z tym zdarzeniem i rozpoczęli ich poszukiwania.

"Przyjechaliśmy świętować wieczór kawalerski"- Następnego dnia w wyniku intensywnych działań operacyjnych kryminalni dotarli do jednego z hoteli w Sopocie, gdzie wspólnie z funkcjonariuszami innych pionów sopockiej komendy zatrzymali mężczyzn. W trakcie czynności policjanci znaleźli też w dwóch pokojach hotelowych susz konopi, który zabezpieczyli do dalszych badań. Łącznie zatrzymano ośmiu mężczyzn w wieku 22-35 lat - mieszkańców woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego, którzy tłumaczyli policjantom, że przyjechali do Sopotu świętować wieczór kawalerski 27-latka. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie - mówi Lucyna Rekowska.
Na podstawie zgromadzonych dowodów trzech mieszkańców woj. mazowieckiego w wieku 22, 25 i 27 lat usłyszało zarzuty pobicia wspólnie z inną osobą trzech mężczyzn. 28-letniemu mieszkańcowi woj. świętokrzyskiego policjanci przedstawili zarzut posiadania suszu konopi. Pozostałe osoby po przesłuchaniu zostały zwolnione.

- Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że wkrótce kolejne osoby usłyszą zarzuty - informuje policja.
Czy byłe(a)ś kiedyś na wieczorze kawalerskim/panieńskim?
29%

tak, kilka razy - lubię takie imprezy

21%

tak, raz się zdarzyło

19%

tak, ale nie przepadam za takimi imprezami

31%

nie, jeszcze nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1405

szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.