Wieczorne zmiany na Trakcie św. Wojciecha

22 czerwca 2020, 17:00
Rafał Borowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Półtora miesiąca utrudnień na Trakcie św. Wojciecha

W nocy z poniedziałku na wtorek kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w okolicy Biskupiej Górki. W godz. 23-5 ruch na Trakcie św. WojciechaMapka, na wysokości skrzyżowania z ul. Zaroślak, będzie odbywał się wahadłowo.Prace przy budowie drugiej nitki wiaduktu Biskupia Górka idą pełną parą. Drogowcy przystępują właśnie do kolejnego ich etapu, związanego z betonowaniem konstrukcji.

W związku z tym w nocy z poniedziałku na wtorek zostanie zwężony ok. 50-metrowy odcinek Traktu św. Wojciecha, na wysokości skrzyżowania z ul. Zaroślak.

Zgodnie z harmonogramem utrudnienia mają potrwać w ściśle określonych godzinach, tj. od godz. 23 do 5 rano. Jednak ekipa prowadząca prace zastrzega, że podane godziny mogą ulec wydłużeniu. Oby się tak nie stało, bo będzie to oznaczać większe niż zwykle korki rano.

- W obrębie skrzyżowania ruch odbywać się będzie wahadłowo. Po zakończeniu prac, ok. godz. 5, przywrócona zostanie obowiązująca obecnie organizacja ruchu. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych termin prac może zostać przełożony - informuje Aneta Niezgoda z biura prasowego Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która koordynuje inwestycję.

Jak informowaliśmy w czwartkowym artykule, większość prac związanych z budową drugiej nitki wiaduktu Biskupia Górka została już wykonana. Ukończono już m.in. budowę nasypu drogowego wraz z podbudową i pierwszą warstwą bitumiczną, a także zamontowano ostatni, trzeci łuk konstrukcji stalowej oraz płytę ustroju nośnego.

Czytaj więcej: Postępują prace przy budowie wiaduktu Biskupia Górka

Jeśli uda się utrzymać obecne tempo, kierowcy będą mogli skorzystać z nowej nitki jeszcze w tym roku. Łączny koszt inwestycji, w skład której wchodzi również przebudowa okolicznych skrzyżowań oraz wzniesienie od podstaw parkingu kubaturowego przy Urzędzie Wojewódzkim, wynosi ok. 163 mln zł. Głównym wykonawcą jest spółka Budimex.
Czy czekasz na zakończenie prac na wiadukcie Biskupia Górka?
62%

tak, często tamtędy przejeżdżam

22%

średnio, poruszam się tamtędy tylko czasami

16%

nie, prawie w ogóle tam nie jeżdżę

zakończona

łącznie głosów: 674