Moment napadu na jubilera. Nagranie z monitoringu

23 stycznia 2021, 15:15
bra
Moment napadu na jubilera we Wrzeszczu. Słaba jakość nagrania

Policja publikuje wizerunki trzech osób, które dokonały napadu na sklep jubilerski we Wrzeszczu, do którego doszło 22 stycznia 2021. Poszukiwani mówili ze wschodnim akcentem. Niewykluczone, że była wśród nich kobieta.Policjanci cały czas szukają wizerunków osób na zapisach z kamer monitoringów, część z nich została już przeanalizowana i policjanci znaleźli na nich wizerunki trzech osób:


  1. Osoba nr 1: wzrost średni, szczupła, drobna budowa ciała, kurtka ciemna długości 3/4 lekko przedłużona na tyle, wąskie spodnie, żółta (miodowa) czapka, ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki.
  2. Osoba nr 2: sylwetka wskazująca na mężczyznę, wzrost wysoki, kurtka koloru szarego, czapka ciemna (czarna) z daszkiem, osoba najwyższa wzrostem.
  3. Osoba nr 3: sylwetka wskazuje na mężczyznę, wzrost wysoki, szczupła budowa ciała, kurtka ciemna, prawdopodobnie do pasa, na lewym ramieniu, na wysokości łokcia kurtka ma wszyty nieduży emblemat-znaczek w jasnym kolorze, czapka ciemna (prawdopodobnie szara), maska zabezpieczająca usta i nos - kolor jasny. Mężczyzna w ręku trzyma siatkę koloru czarnego.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27.

Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku: 47 741 35 08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki policji lub pisząc na adres e-mail: naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl.

Przypomnijmy, do napadu na sklep jubilerski przy al. Grunwaldzkiej 37Mapka doszło w piątek, 22 stycznia 2021, przed południem. Trzech napastników rozpyliło gaz i zaatakowało pracujące tam trzy kobiety. Jedna osoba trafiła do szpitala. Straty szacowane są na 50 tys. zł.

bra