Włamanie do salonu optycznego. Złodzieje ukradli towar za 300 tys. zł

5 sierpnia 2020, 13:30
Piotr Weltrowski

Okulary i oprawki warte 300 tys. zł skradli złodzieje, którzy w nocy z 3 na 4 sierpnia włamali się do salonu optycznego w Sopocie. Właściciel salonu upublicznił film, na którym widać jednego z włamywaczy.Do włamania doszło o godz. 2:23 w nocy z poniedziałku na wtorek (data na filmie jest błędna). Złodziei było dwóch: jeden włamał się do lokalu mieszczącego się przy ul. Grunwaldzkiej 47Mapka, zaś drugi czekał "na czatach".

Skradzione zostały charakterystyczne i unikatowe oprawy firm takich jak: Jimmy Choo, Chloe, Dior, Caroline Abram, Hugo Boss, RayBan, BMW, Tommy Hilfiger, Stepper, Zeiss, Humphrey's, Eschenbach, Harley-Davidson, Carrera i innych. Wszystko o łącznej wartości około 300 tys. zł.

- Złodzieje byli dobrze poinformowani i zbierali tylko cenne dla siebie "łupy" - mówi nam właściciel salonu.
Po dokonaniu włamania złodzieje prawdopodobnie uciekli ulicą Chrobrego w kierunku plaży. Policja o sprawie poinformowana została we wtorek rano, gdy pracownicy salonu odkryli kradzież.

Właściciel salonu wyznacza nagrodę- Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów prewencji oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu czynności, w tym m.in. oględziny, podczas których technik policyjny zabezpieczył ślady do dalszych badań. Policjanci rozpytywali też osoby celem ustalenia świadków oraz sprawdzali, czy w pobliżu miejsca zdarzenia znajduje się monitoring wizyjny. Czynności w sprawie cały czas trwają. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców tego przestępstwa - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Właściciel salonu, który skontaktował się z naszą redakcją, udostępnił nam film pokazujący włamywacza. Stwierdził także, że wyznaczył nagrodę w wysokości 30 tys. zł dla osoby, która wskaże policji sprawcę (kontaktować można się z bezpośrednio z okradzionymi, czyli Clinica Dr Szulc, bądź też z Komendą Miejską Policji w Sopocie).