Były dyrektor ZDiZ nowym prezesem OPEC Gdynia

1 grudnia 2021, 12:30
Patryk Szczerba
Wojciech Folejewski, były dyrektor ZDIZ, został prezesem OPEC. Więcej zdjęć (1)

Wojciech Folejewski, były dyrektor ZDIZ, został prezesem OPEC.

mat. prasowe

Wojciech Folejewski, były dyrektor ZDIZ, został prezesem OPEC.

mat. prasowe

Zgodnie z naszymi informacjami Wojciech Folejewski, który odszedł niedawno z funkcji dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, został nowym prezesem Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni. Objął funkcję po Januszu Różalskim.Przypomnijmy:


Pisząc o zmianach na stanowisku dyrektora ZDiZ, podawaliśmy nieoficjalnie, że Wojciech Folejewski po rozwiązaniu umowy w ZDiZ ma zostać prezesem OPEC, zastępując Janusza Różalskiego, który w tym roku skończył 67 lat.

Oficjalne potwierdzenie zmianFormalnie zmiana nastąpiła podczas specjalnego posiedzenia Rady Nadzorczej OPEC. Nowy prezes OPEC objął funkcję po Januszu Różalskim, dla którego koniec kadencji zbiegł się z przejściem na emeryturę.

- Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem właścicieli, czyli samorządowców z Gdyni, Rumi i Wejherowa. Przejmuję zarządzanie spółką w szczególnym momencie, w szczycie pandemii, dlatego pragnę zapewnić odbiorców ciepła OPEC, że ciągłość dostaw przebiega sprawnie i bez zakłóceń - mówi nowy prezes OPEC.

Zmiana przełożonego w kolegium prezydentaOPEC należy do Komunalnego Związku Gmin "Dolina Redy i Chylonki" (ponad 63 proc. udziałów), Gdyni (ponad 31 proc.), Wejherowa (4,6 proc.) i Rumi (mniej niż 0,5 proc.). Z ramienia Gdyni nadzoruje go wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała, więc Folejewski zmienił też przełożonego wśród członków kolegium prezydenta.

Dotychczas odpowiadał przed wiceprezydentem Markiem Łucykiem.

Wcześniej podobne zmiany stanowiskWojciech Folejewski nie jest pionierem przejścia do miejskiej spółki po pracy na stanowisku kierowniczym w Zarządzie Dróg i Zieleni. Jego poprzednik Roman Witowski po tym, jak ustąpił z funkcji dyrektora, został prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Czynszówka".

Wcześniej, po wyborach w 2015 r., z fotela wiceprezydenta Gdyni na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej trafił Bogusław Stasiak. Stanowisko dostał bez konkursu, zostając mianowany przez zależną od władz miasta radę nadzorczą.
Co sądzisz o roszadach na kierowniczych stanowiskach pomiędzy różnymi jednostkami w mieście?
14%

normalna procedura, przełożeni chcą mieć zaufanych i sprawdzonych ludzi

16%

to zależy od stanowiska, charakteru pracy i doświadczenia pracowników

70%

nie powinno tak być, nie popieram ich

zakończona

łącznie głosów: 917

Opinie wybrane


wszystkie opinie (163)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.