Wojskowe życie studenta

9 lipca 2002 (artykuł sprzed 19 lat)
TN
Szczęśliwcy, którzy pokonali ponad pół tysiąca osób z całej Polski i dostali się na studia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni nie mogą liczyć na długie studenckie wakacje. Wojskowy żywot zaczną poznawać już w sierpniu.

- W tym roku przyjmujemy dziewięćdziesiąt osób i lista poza tzw. miejscami rektorskimi jest już zamknięta - mówi kmdr. por. Zygmunt Słowik, rzecznik AMW w Gdyni. - Teraz czekamy tylko na ewentualne odwołania zdających.
Wszyscy którzy szczęśliwie przebrnęli przez egzaminy swą naukę rozpoczną już na początku sierpnia, kiedy to rozpoczną szkolenie podstawowe, czyli tzw. unitarkę. Zapoznają się z wszystkimi elementami wojskowego życia, będą strzelać, trenować musztrę, uczyć się taktyki itd.

- We wrześniu natomiast wszystkich czeka rejs kandydacki, a potem przysięga - mówi Zygmunt Słowik. - Od października zacznie się nauka. Ominą ich długie wakacje, ale wszyscy zdawali sobie z tego sprawę i rezygnacje zdarzają się tylko w wyjątkowych przypadkach.

Coraz liczniejsze na AMW są panie - w tym roku startowało ich ponad 120, przyjęto natomiast 13 (choć najprawdopodobniej przybędzie jeszcze jedna), podwajając w ten sposób liczbę studiujących kobiet w murach tej wojskowej uczelni.

Rekrutację zakończono również w Akademii Morskiej w Gdyni, gdzie o 880 miejsc ubiegało się przeszło 2,5 tysiąca kandydatów. Najbardziej popularnym kierunkiem okazała się organizacja usług turystyczno-hotelarskich, gdzie na jedno miejsce przypadało prawie ośmiu chętnych. Na nawigację było nieco ponad dwa razy więcej chętnych niż miejsc.

TN

Opinie (10) 1 zablokowana

 • Co cholera, niezorientowani?

  Ktoś zapomniał powiedziec, że na rynku transportu morskiego trwa kryzys od ładnych kilku lat. Dorwa się do roboty jest bardzo trudno, zwłąszcza, że wolą od Polaków np. Łotyszy, Estończyków a nawet Rosjan, bo mniej chcą pieniędzy, lepiej pracują, a przede wszyskim mniej piją (fakt, a nie bajki).

  • 0 0

 • i tak lepsze jest UG - wakacje względnie 3 miechy (w porywach 4)!!! bawcie sie dobrze wojskowi studenci.

  • 0 0

 • Do super goscia z UG

  Zapomniales dodac, ze po studiach na UG znowu sa wakacje, i to dla niektorych nawet kilkuletnie, bo nikt nie chce absolwentow UG do pracy przyjac. Zreszta sie nie dziwie, bo z tym poziomem wyksztalcenia, wiecznymi

  Zapomniales dodac, ze po studiach na UG znowu sa wakacje, i to dla niektorych nawet kilkuletnie, bo nikt nie chce absolwentow UG do pracy przyjac. Zreszta sie nie dziwie, bo z tym poziomem wyksztalcenia, wiecznymi wakacjami (trwaja wiecej niz wspomniane przez ciebie 3-4 miesiace, bo zajecia tez mozna nazwac wakacjami) to czegoz mozna po nich oczekiwac. Wiec sie na razie ciesz zanim nie zaczniesz sie martwic!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.