Wojskowy lekarz zatrzymany za korupcję

5 listopada 2019, 21:00
piw

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego już szefa Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Gdyni. Wojskowy lekarz w stopniu oficera miał wielokrotnie wystawiać tzw. lewe zwolnienia w zamian za korzyści majątkowe.Do zatrzymania doszło pod koniec października, a zatrzymany lekarz - Krzysztof D. - został przewieziony do stolicy, bowiem śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Mogę potwierdzić, iż w ramach śledztwa prowadzonego przez wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 29 października 2019 roku zarzuty przedstawiono Krzysztofowi D. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśniania. Prokurator zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego - mówi Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Krzysztof D. usłyszał 13 zarzutów, z których większość dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za wystawienie tzw. lewego zwolnienia lekarskiego.

Poza Krzysztofem D., który do niedawna pełnił funkcję komendanta Wojskowego Ośrodka medycyny Prewencyjnej w Gdyni, zatrzymano także innego żołnierza - w stopniu starszego szeregowego. Prokuratura i Żandarmeria Wojskowa nie zdradzają, jaką rolę miał on odgrywać w procederze prowadzonym przez Krzysztofa D.
Zdarzyło ci się prosić o zwolnienie, choć byłeś zdrowy?
18%

tak, wielokrotnie

19%

tak, ale może raz w życiu

63%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1381

piw