Wracała z matury, miała stłuczkę ze studentami bez prawa jazdy

7 maja 2021, 15:00
ewel
W maturzystkę wracającą z egzaminu uderzyli studenci. Więcej zdjęć (1)

W maturzystkę wracającą z egzaminu uderzyli studenci.

Straż Miejska w Gdańsku

W maturzystkę wracającą z egzaminu uderzyli studenci.

Straż Miejska w Gdańsku

Podwójnego stresu najadła się licealistka, która tuż po napisaniu matury była uczestniczką kolizji drogowej. W jej auto wjechał samochód, którym jechali studenci, a kierował chłopak bez prawa jazdy. Dziewczynie na szczęście nic poważnego się nie stało, ale zapewne egzamin dojrzałości zapamięta na długo.Rozbite auta, utrudnienia w ruchu samochodowym plus dodatkowy stres przed kolejnym egzaminem maturalnym. To rezultat zderzenia pojazdów, do którego doszło w dzielnicy Piecki-Migowo. Jako pierwsi na miejscu byli strażnicy miejscy. Zabezpieczyli teren i powiadomili odpowiednie służby.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku jechali ulicą MyśliwskąMapka. W pewnej chwili na skrzyżowaniu z ulicą Powstania ListopadowegoMapka zobaczyli dwa rozbite auta stojące na jezdni. Mundurowi zatrzymali radiowóz w bezpiecznym miejscu i udali się w kierunku samochodów, by sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a w zdarzeniu ucierpiały tylko pojazdy.

- Uczestnicy kolizji nie mieli żadnych widocznych obrażeń zewnętrznych. Jedynie kierująca skodą licealistka była bardzo roztrzęsiona. Okazało się, że gdy wracała z egzaminu maturalnego z języka polskiego, uderzyło w nią inne auto. Jechali nim studenci z zagranicy - mówi aplikant Robert Pietruszka.
Czytaj też:

Matura 2021 w cieniu "przecieków"Strażnicy zabezpieczyli teren zdarzenia i udrażniali ruch do czasu przyjazdu policji. Policjanci ustalili, że do kolizji doszło, ponieważ jeden z kierujących, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa. W toku dalszych czynności okazało się, że nie jest to jego jedyne wykroczenie.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, młodzieniec, który spowodował zdarzenie drogowe, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za powyższe i jazdę bez uprawnień został ukarany dwoma mandatami.
Miałe(a)ś kiedyś stłuczkę na drodze?
67%

tak, ale na szczęście nic poważnego się nie stało

4%

tak i źle się to dla mnie skończyło

29%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1564

ewel

Opinie wybrane


wszystkie opinie (114)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.