Wybraliście stypendystę Trojmiasto.pl

30 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Michał Stąporek

Roczne stypendium w wysokości 12 tys. zł otrzyma Paweł Cholewiński, student inżynierii biomedycznej Politechniki Gdańskiej - tak zdecydowali nasi czytelnicy w plebiscycie zorganizowanym z okazji 20. urodzin Trojmiasto.pl. Dodatkowo Karina Jankowska, studentka kognitywistyki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, otrzyma połowę tej kwoty.Przypomnijmy: w związku z 20. urodzinami portalu Trojmiasto.pl, które symbolicznie przypadły 23 czerwca (to data rejestracji naszej domeny), zorganizowaliśmy plebiscyt dla tych spośród naszych rówieśników, którzy urodzili się w Trójmieście i studiują. Postanowiliśmy ufundować jedno roczne stypendium w wysokości 12 tys. zł dla tej osoby, której urodziny przypadają najbliżej naszych.

Czytaj także: Na swoim. Historia Trojmiasto.pl. Rozmowa z założycielem portalu

Dostaliśmy około 100 zgłoszeń od czytelników-studentów, którzy urodzili się w czerwcu 1998 roku. Wśród nich były dwie osoby, których data urodzin przypadła 23 czerwca - to Karina Jankowska i Paweł Cholewiński, których sylwetki przedstawiliśmy w osobnych artykułach.

Głosowanie trwało tydzień. Jak je zabezpieczyliśmy?W minioną sobotę rozpoczęło się głosowanie, w którym czytelnicy mieli wskazać zwycięzcę. Zakończyło się dziś. W zabawie wzięło udział ponad 5 tys. osób.

Zrobiliśmy wszystko, aby wyniki głosowania nie były manipulowane: głosować mogli tylko ci internauci, którzy już wcześniej byli naszymi czytelnikami. Jeśli ktoś wszedł po raz pierwszy na nasz portal, to jego głos nie był brany pod uwagę. Upewniliśmy się, czy nikt nie próbował głosować poprzez roboty-automaty ani nie próbował obejść zabezpieczeń pozwalających na oddanie tylko jednego głosu przez cały czas trwania głosowania.

Paweł z Politechniki wygrywa głosowaniePo upewnieniu się, że głosowanie było uczciwe, możemy ogłosić: roczne stypendium w wysokości 12 tys. zł (wypłacane przez 12 miesięcy w wysokości 1000 zł) trafi do Pawła Cholewińskiego, studenta pierwszego roku inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Paweł mieszka z rodzicami i trójką rodzeństwa na Ujeścisku. W przyszłym roku chciałby się ożenić. Podczas rozmowy, jeszcze przed rozpoczęciem głosowania zadeklarował, że ewentualną wygraną chciałby przeznaczyć właśnie na ślub, wynajęcie niewielkiego lokum oraz zagraniczną podróż.

Trzymamy kciuki, by stypendium pozwoliło zrealizować choć część tych planów!

Zmieniamy zasady, by przyznać drugie stypendium. Upominki dla wszystkichChoć regulamin plebiscytu zakładał, że przyznamy tylko jedno stypendium, postanowiliśmy postąpić nieco inaczej. Przy bliższym poznaniu zarówno Paweł, jak i Karina okazali się tak ciekawymi i wartościowymi ludźmi, że uznaliśmy, iż każde z nich zasługuje na wsparcie. Podobne rozwiązanie sugerowali nam także czytelnicy w opiniach pod artykułem, w którym informowaliśmy o początku głosowania.

By jednak nie odebrać znaczenia głosowaniu czytelników, uznaliśmy, że laureat drugiego miejsca otrzyma połowę kwoty, jaką przyznajemy za miejsce pierwsze. Dlatego też wesprzemy Karinę kwotą 6 tys. zł. Karina deklarowała, że dodatkowe środki chciałaby przeznaczyć na wynajem mieszkania bliżej swojej uczelni, bo dziś na zajęcia w Toruniu dojeżdża z Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że choć trochę to ułatwimy.

Mamy też drobne upominki dla wszystkich tych, którzy zgłosili się do udziału w konkursie. Osoby, które przysłały nam swoje zgłoszenie i urodziły się w Trójmieście w czerwcu 1998 r. zapraszamy do naszej gdańskiej redakcji (Zieleniak, Wały Jagiellońskie 1, X p., od poniedziałku do piątku, w godz. 8-17) po odbiór sportowego bidonu z filtrem do 23 lipca 2018 r.

Jubileusz 20 lat Trojmiasto.plPlebiscyt dla rówieśników Trojmiasto.pl to nie pierwszy prezent, jaki przygotowaliśmy dla czytelników z okazji okrągłych urodzin naszego portalu. Wiosną zorganizowaliśmy konkurs architektoniczny na instalację artystyczną, która mogłaby powstać na rondzie przy hali Ergo Arena. Zwyciężyła praca pt. Wir. Na jej podstawie obecnie powstaje projekt techniczny, niezbędny do wykonania i umieszczenia instalacji na rondzie.