stat

Wybudują nowoczesną szkołę przy Jabłoniowej za kilkadziesiąt mln zł

18 maja 2017, 14:15
Wioleta Stolarska

Dwie firmy zainteresowane są budową nowoczesnego centrum edukacyjnego przy ul. Jabłoniowej. Powstanie tam szkoła, w której uczyć się będzie mogło łącznie ok. tysiąca dzieci i przedszkole modułowe dla 250 dzieci. Cała inwestycja ma zakończyć się na początku 2020 roku. Oferty firm na budowę szkoły wahają się od niemal 70 do 80 mln zł.Przy ul. Jabłoniowej stanie nowoczesna placówka szkolna, w której będzie mogło się uczyć łącznie ok. tysiąca dzieci. Szkoła będzie powstawała etapami.

W pierwszym powstanie budynek dydaktyczny wraz z biblioteką (szkolną i publiczną), stołówką i pomieszczeniami administracyjnymi, a także budynek gimnastyczny z salą sportową dla 200 osób, aulą dla 300 osób i zespołem mniejszych sal gimnastycznych przystosowanych do prowadzenia zajęć korekcyjnych, artystycznych i tanecznych. Oba budynki mają być gotowe latem 2018 roku.

Szacowany koszt budowy obiektu szkolnego wynosi ok. 67 mln zł.

Budową szkoły przy ul. Jabłoniowej zainteresowane są dwie firmy: Mostostal Warszawa S.A. z ofertą 69 874 929,68 zł i Konsorcjum firm PW EBUD-Przemysłówka Sp. z o.o. z Bydgoszczy i TB INVEST Sp. z o.o. Sp. k. z Gdańska z ofertą 76 561 212,24 zł. Obecnie oferty są weryfikowane pod względem formalno-prawnym.

Koniec inwestycji w 2020 roku

Kolejny etap inwestycji to budowa drugiego budynku dydaktycznego (z pomieszczeniami dedykowanymi uczniom starszych klas), a także infrastruktury sportowej obejmującej boisko piłkarskie; boisko wielofunkcyjne (do piłki koszykowej, siatkowej, tenisa), bieżnię, skocznię w dal oraz plac zabaw. Cała inwestycja ma zakończyć się na początku 2020 roku.

W skład centrum zlokalizowanego w południowej części Gdańska wchodzić będzie nie tylko szkoła, ale też przedszkole modułowe dla 250 dzieci. Przedszkole ma być gotowe latem 2018 roku. Koszt tej inwestycji to 10 mln zł.
Czy miasto powinno inwestować w obiekty edukacyjne w południowych dzielnicach Gdańska?
93%

tak, coraz więcej osób tam mieszka, szczególnie z małymi dziećmi

3%

wydaje mi się, że placówek szkolnych czy przedszkoli jest wystarczająco dużo

4%

nie, w tych dzielnicach są potrzebniejsze inwestycje, jak chociażby drogi

łącznie głosów: 514