stat

"Wykop" śmieje się z podłogi w hipermarkecie

12 lutego 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Maciej Korolczuk

Fantazja ekipy wykończeniowej czy świadomy zamysł projektanta? - takie pytanie zadają sobie internauci, od kilku dni śmiejący się ze zdjęcia podłogi w centrum handlowym Auchan w Gdańsku przy ul. Szczęśliwej zobacz na mapie Gdańska. Przedstawiciel centrum zapewnia, że efekt był zamierzony i ma przywodzić na myśl nadmorski krajobraz.Na nietypowo ułożone płytki na podłodze gdańskiego sklepu uwagę zwrócili czytelnicy portalu Wykop.pl, w wątku "piekło perfekcjonistów". Uwagę - dodajmy - nieco spóźnioną, bo centrum zostało otwarte po remoncie wiosną 2017 r.

"Trzeba było dodać głupie 1000 pln i kupić lepszą kartę graficzną" - napisał Pestis.

"Gdzie takie fale Dunaju?" - pyta w jednym z komentarzy pod zdjęciem "WuDwaKa".

Komentarz, choć z zamierzenia złośliwy, okazał się bliski prawdy. Przedstawiciele Auchan przekonują bowiem, że efekt był zamierzony, a skojarzenia z wodą zaplanowane.

- Ten układ płytek był absolutnie zamierzony i odwołuje się do wydm i piasku na plaży - podkreśla Dorota Patejko, dyrektor komunikacji w sklepach Auchan. - Sposób ułożenia nawiązuje do fali morskiej. Dodatkowo do tego motywu nawiązują też inne akcenty dekoracji galerii - lampy, elementy przy strefie gastronomicznej czy toaletach.
Podłoga w Auchan kojarzy mi się:
15%

z morzem, piaskiem i wydmami

85%

z fuszerką wykonawcy

łącznie głosów: 5343