Wylana farba na klatce 10-piętrowego bloku

24 listopada 2020, 7:00
Patsz

W nocy z piątku na sobotę ktoś zdewastował klatkę 10-piętrowego bloku przy ul. StaffaMapka na Karwinach. Wandal wylał z góry farbę, która trafiła na ściany budynku i drzwi mieszkańców, a w windzie zostawił charakterystyczne podpisy.Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę. O sprawie poinformował nas mieszkaniec bloku przy ul. Staffa 7.

- Wandal wylał farbę w taki sposób, że lał ją z 10. piętra pomiędzy barierkami. Ponieważ była to dość duża ilość, to zdewastowana została cała klatka od piętra 10. do parteru, wraz z drzwiami do mieszkań - relacjonuje.
Jak dodaje, wandal zostawił charakterystyczny podpis w windzie. Sprawa trafiła na policję w sobotę po zawiadomieniu lokatorów. Funkcjonariusze poszukują sprawcy.

- Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o tym, że ktoś w nocy z piątku na sobotę wylał białą farbę z ostatniego piętra w jednym z bloków na Karwinach. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy, którzy ustalili, że sprawca wylewając farbę zniszczył poręcze, ścianę oraz lamperię w klatce schodowej. Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy zdarzenia - mówi asp. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Jeśli zdarzenie zostanie uznane za przestępstwo, to sprawcy za uszkodzenie mienia grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Pomazał auto i podał się za dziennikarza

Patsz