Wymiana zniszczonych tablic po zgłoszeniu czytelników

5 lutego 2021, 7:00
MKo
interwencja trojmiasto.pl
Wygląd tablic informacji pasażerskiej w centrum Gdańska pozostawia wiele do życzenia. Po naszej interwencji tablice zostaną wymienione na nowe. Więcej zdjęć (3)

Wygląd tablic informacji pasażerskiej w centrum Gdańska pozostawia wiele do życzenia. Po naszej interwencji tablice zostaną wymienione na nowe.

fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Wygląd tablic informacji pasażerskiej w centrum Gdańska pozostawia wiele do życzenia. Po naszej interwencji tablice zostaną wymienione na nowe.

fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Przechodnie i pasażerowie korzystający z przystanków tramwajowych przy Dworcu Głównym w Gdańsku zwrócili uwagę na mało estetyczne tablice informacji pasażerskiej. - Czy naprawdę nikt ze służb miejskich tego nie widzi? - pyta jedna z naszych czytelniczek. Po naszej interwencji tablice zostały oczyszczone, a kilka z nich wkrótce zostanie wymienionych na nowe.Tablice informacji pasażerskiej wiszą nad schodami prowadzącymi z przystanków tramwajowych do tunelu przy dworcu Gdańsk Główny oraz przy wejściu na perony. Na ich niedostateczny wygląd zwróciła uwagę nasza czytelniczka.

- Te tablice wyglądają, jakby wisiały w jakimś zapomnianym i odciętym od świata miasteczku, a nie w centrum półmilionowego Gdańska. Są nieczytelne, pomazane, odrapane. Słowem - wyglądają paskudnie. Czy naprawdę nikt ze służb miejskich tego nie widzi? - pyta pani Maria.
Zdjęcia wyeksploatowanych tablic przekazaliśmy Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni. Po naszej interwencji została przeprowadzona wizja w terenie.

- Przegląd został przeprowadzony w obrębie całego Dworca Głównego. Tablice zabrudzone zostały zgłoszone do oczyszczenia, a dwie tablice, które uległy zużyciu, zostaną wymienione na nowe. W pierwszej kolejności wymieniamy tablice uszkodzone zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego. W tym konkretnym przypadku to najemca obiektu jest zobowiązany do utrzymania ich w czystości - wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy GZDiZ.
Wymiana tablic to kolejny pozytywny przykład poprawiania estetyki miasta dzięki naszym czytelnikom.

W ostatnim czasie urzędnicy reagowali na zgłoszenia naszych czytelników m.in.:Wideo archiwalne z września 2020 r.

Wideo archiwalne z maja 2019 r.

Wideo archiwalne z maja 2019 r.
Zwracasz uwagę na estetykę w przestrzeni publicznej?
21%

tak, gdy widzę coś szpecącego, zgłaszam to służbom

74%

tak, ale reaguję jedynie westchnięciem

5%

nie dostrzegam takich rzeczy

zakończona

łącznie głosów: 555

MKo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (75)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.