Wyniósł laptopy z covidowego szpitala tymczasowego

17 maja 2021, 20:00
piw
51-latek został zatrzymany w tym samym budynku, który kilka dni wcześniej okradł. Więcej zdjęć (1)

51-latek został zatrzymany w tym samym budynku, który kilka dni wcześniej okradł.

fot. policja

51-latek został zatrzymany w tym samym budynku, który kilka dni wcześniej okradł.

fot. policja

W teorii pracował w firmie zajmującej się sprzątaniem pomieszczeń biurowych w szpitalu tymczasowym dla chorych na COVID-19, który mieści się w Amber Expo. W praktyce "dorabiał sobie", wynosząc z budynku laptopy i telewizory. 51-latek jest już w rękach policji.Praca przy sprzątaniu pomieszczeń biurowych, tym bardziej gdy to pomieszczenia szpitala covidowego, do łatwej z pewnością nie należy. Czasem może być jednak szansą na normalne życie, szczególnie dla osób, które miały wcześniej problemy z prawem i dłuższy pobyt w więzieniu na koncie.

Taką szansą była z pewnością dla wielokrotnie już wcześniej karanego 51-latka z Gdańska. Mężczyzna jednak szansy nie wykorzystał - przyłapano go na kradzieży sprzętu elektronicznego. Na razie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży laptopów i telefonu o łącznej wartości ok. 10 tys. zł.

- Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie o kradzieży dwóch laptopów oraz telefonu. Do zdarzenia doszło na terenie kompleksu biurowego w gdańskiej Letnicy. Sprawą od razu zajęli się kryminalni oraz śledczy z Nowego Portu, którzy szczegółowo przeanalizowali zgromadzone informacje - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Sprawcę kradzieży udało się ustalić bardzo szybko - wystarczyło przeanalizować monitoring. Okazał się nim 51-latek, który pracował w firmie sprzątającej pomieszczenia biurowe w szpitalu. Zatrzymano go zresztą podczas pracy, gdy przebywał w pomieszczeniu, które kilka dni wcześniej okradł.

- Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Został też przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci odzyskali także ukradzione komputery, które wkrótce trafią do właściciela - dodaje Chrzanowski.
Gdybyś miał(a) firmę, to zatrudnił(a)byś osobę wcześniej karaną za kradzieże bądź oszustwa?
19%

tak, wierzę, że ludzie mogą się zmienić, dał(a)bym im szansę

3%

tak, ale na gorszych warunkach niż osobę, która nie była karana

78%

raczej nie, chyba że miał(a)bym twarde dowody na to, że ta osoba wyszła już na prostą

zakończona

łącznie głosów: 1409

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.