Wypił sześć piw, miał trzy promile i prowadził, bo pokłócił się z dziewczyną

19 stycznia 2022, 14:00
szym
Mężczyzna wypił alkohol i wsiadł za kierownicę, bo pokłócił się z dziewczyną. Zdjęcie ilustracyjne. Więcej zdjęć (1)

Mężczyzna wypił alkohol i wsiadł za kierownicę, bo pokłócił się z dziewczyną. Zdjęcie ilustracyjne.

123rf.com/wutwhan

Mężczyzna wypił alkohol i wsiadł za kierownicę, bo pokłócił się z dziewczyną. Zdjęcie ilustracyjne.

123rf.com/wutwhan

Pijany kierowca z trzema promilami w organizmie tłumaczył funkcjonariuszom, że zanim wsiadł za kierownicę samochodu, wypił sześć piw, ponieważ pokłócił się z dziewczyną. 31-latek wpadł w Gdańsku, przy ul. ŁagiewnikiMapka.Wydarzenia rozegrały się w środę, 19 stycznia 2022 r., w nocy po godz. 1. Przy ul. Łagiewniki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę renault.

- Policjanci podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego zapach alkoholu, dlatego zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni mężczyzna był pod wpływem prawie 3 promili alkoholu. W rozmowie z policjantami gdańszczanin przyznał, że zanim wsiadł za kierownicę samochodu, wypił sześć piw, ponieważ pokłócił się z dziewczyną - mówi sierż. Justyna Chabowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jak się też okazało, mężczyzna wracał samochodem do domu ze sklepu, w którym kupił kolejne butelki z alkoholem.

- 31-latek został zatrzymany. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - mówi policjantka.

Wężykiem z trzema promilamiNieco wcześniej prawie 3 promile alkoholu wydmuchała 53-latka kierująca hondą, którą zatrzymali w Gdańsku do kontroli drogowej funkcjonariusze z miejscowej placówki Straży Granicznej. Kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jej pasażerem był 46-letni mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

- Uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej zwróciła honda jadąca wężykiem oraz bez włączonych świateł ul. Marynarki PolskiejMapka. Gdy auto skręciło w ulicę ks. M. Góreckiego, zatrzymano je do kontroli. Kierująca samochodem mieszkanka Gdańska przyznała, że piła alkohol. Kontakt z nią był utrudniony, kobieta nie miała dokumentów, nie można było ustalić jej danych osobowych - opowiada kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Miał zakaz prowadzenia pojazdów. Do końca życiaTrzecim nieodpowiedzialnym kierowcą, który wpadł w ręce służb, był 65-latek z Gdyni.

- Wczoraj [tj. we wtorek, 18 stycznia - dop. red.] funkcjonariusze z Chyloni zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę dacii. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli od niego alkohol - mówi podkom. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Okazało się, że kierowca faktycznie był pijany - miał 2 promile. Mężczyzna odmówił poddania się drugiemu badaniu, w związku z czym policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie pobrano mu krew.

- Ponadto policjanci ustalili, że 65-latek ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do policyjnej celi - podsumowuje policjantka.
Zdarzyło ci się "topić smutki" w alkoholu?
23%

tak, to mój sposób na radzenie sobie ze stresem

20%

kilka razy, przy większych kryzysach

15%

tak, ale zauważyłe(a)m, że to może być problem, i przestałe(a)m

29%

nie, nigdy

13%

nie, bo nie piję alkoholu

zakończona

łącznie głosów: 1442

szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.