Wyproszeni z samolotu przez brak maseczek

29 października 2021, 10:30
szym
Nie chcieli założyć maseczek, nie mogli polecieć samolotem. Zdjęcie ilustracyjne. Więcej zdjęć (1)

Nie chcieli założyć maseczek, nie mogli polecieć samolotem. Zdjęcie ilustracyjne.

fot. kukota/123rf.com

Nie chcieli założyć maseczek, nie mogli polecieć samolotem. Zdjęcie ilustracyjne.

fot. kukota/123rf.com

Nie założyli maseczki, mimo próśb załogi i kapitana samolotu. Ostatecznie dwaj pasażerowie dwóch różnych lotów podróż zakończyli na lotnisku w Gdańsku.Kolejna fala pandemii koronawirusa sprawia, że "letnie", liberalne podejście do przestrzegania obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych zmieniło się na dużo bardziej restrykcyjne.

Policja regularnie kontroluje nie tylko centra handlowe, ale i pojazdy komunikacji miejskiej, sprawdzając, czy pasażerowie zakrywają usta i nos.

Podobne przepisy obowiązują na pokładach samolotów. Do regulaminu nie chcieli się jednak zastosować dwaj pasażerowie. Musieli więc zakończyć podróż.

W samolocie trzeba mieć maseczkę na twarzyNajpierw funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej interweniowali w sprawie 37-letniego pasażera, mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego.

- Zgodnie z raportem kapitana mężczyzna odmówił założenia maseczki ochronnej. 37-latek dobrowolnie opuścił samolot i został doprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie został pouczony - mówi kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak z MOSG.
W podróż nie poleciał także 50-latek, który zmierzał do Norwegii. Mężczyzna nie założył maseczki ochronnej, pomimo takiego polecenia załogi. Decyzją kapitana samolotu niefrasobliwy pasażer nie został dopuszczony do lotu.
Nosisz maseczkę w komunikacji miejskiej/miejscach publicznych?
68%

tak - staram się też mieć ją założoną poprawnie, by zakrywała usta i nos

7%

tak, choć noszę ją niezbyt poprawnie - na brodzie albo bez zakrytego nosa

5%

tylko gdy ktoś mi każe/gdy widzę patrol policji

20%

nie, w ogóle nie noszę już maseczek

zakończona

łącznie głosów: 5206

szym

Opinie wybrane