stat

Przywłaszczył cudze 4 tys. zł, sam zgłosił się na policję, gdy zobaczył zapis z monitoringu

17 lipca 2019, 10:50
piw
aktualizacja:14:44 (17 lipca 2019)

Przed południem - na prośbę policji - opublikowaliśmy film, na którym widać mężczyznę, który w jednym z sopockich lokali przywłaszczył sobie cudze 4 tys. zł. Po jego publikacji poszukiwany sam zgłosił się na komisariat i usłyszał już zarzut.Aktualizacja godz. 14:44 Jak poinformowała nas Lucyna Rekowska z sopockiej policji, poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się na komisariat, gdy zobaczył film ze swoim udziałem. Usłyszał już zarzut dotyczący przywłaszczenia cudzych pieniędzy.
Do zdarzenia doszło 24 czerwca. Poszkodowany przez nieuwagę zostawił w ogródku gastronomicznym portfel z 4 tys. zł.

Prawdopodobnie to widoczny na nagraniach z kamer monitoringu mężczyzna zabrał go i zamiast poszukać właściciela albo oddać w lokalu lub na policji - skorzystał z okazji szybkiego zdobycia gotówki, co - według kodeksu karnego - jest traktowane jako przestępstwo.

- Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości albo miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc pod nr (58) 52-16-222 lub (58) 52-16-229, a także pod numer alarmowy 112.

Wizerunek poszukiwanego publikujemy na prośbę policji.

Inni poszukiwani w podobnej sprawie

Nosisz w portfelu pieniądze?
11%

tak i to całkiem sporo

62%

tak, ale niewielkie kwoty

27%

nie, używam wyłącznie karty

zakończona

łącznie głosów: 3574

piw