Z estakady znów zjedziemy w Janka Wiśniewskiego

4 października 2021, 14:30
Piotr Weltrowski

Dobra wiadomość dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, a także kierowców jeżdżących do portu. Zakończył się remont łącznicy prowadzącej z estakady w kierunku ul. Janka WiśniewskiegoMapka. Od sierpnia była ona zamknięta dla ruchu, a wcześniej - od lutego - zwężona. W poniedziałek przywrócono na niej pełną przepustowość.Od lutego był zwężony, a od połowy sierpnia całkowicie zamknięty - zjazd z estakady Kwiatkowskiego w kierunku ul. Janka Wiśniewskiego (a raczej jego brak) w ostatnich miesiącach zdecydowanie przyczyniał się do korków na samej estakadzie, a także - pośrednio - na ul. Morskiej w Gdyni.

Kiedy godziny szczytu nakładały się z terminami w porcie, na estakadzie potrafił ustawić się długi sznur tirów, co przekładało się także na zator przed samym zjazdem na estakadę z ul. Morskiej.

Wszystko dlatego, że cały ruch kierowany był objazdem prowadzącym przez następną łącznicę zjazdową do ul. Kontenerowej i dalej jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego w kierunku centrum.

- Ta łącznica stanowi niezwykle ważny element ciągu transportowo-komunikacyjnego, z którego na co dzień korzystają mieszkańcy podróżujący do pracy czy centrum Gdyni. To również trasa, którą pokonują samochody ciężarowe oraz nasze gdyńskie autobusy - mówił nam, jeszcze przed przystąpieniem do prac, Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Remont zakończony, auta wracają na łącznicęW poniedziałek, 4 października, łącznicę - po wykonanym remoncie - ponownie otwarto dla ruchu. Prace kosztowały miasto około 1,5 mln zł.

Wyremontowany odcinek - od poniedziałku przywrócono na nim ruch. Więcej zdjęć (5)

Wyremontowany odcinek - od poniedziałku przywrócono na nim ruch.

graf. trojmiasto.pl

Wyremontowany odcinek - od poniedziałku przywrócono na nim ruch.

graf. trojmiasto.pl

Co wykonano podczas prac remontowych?

  • wymieniono dylatację,
  • naprawiono korpus przyczółka wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym jego łożysk,
  • naprawiono dwa filary oraz dźwigary,
  • naprawiono odwodnienia,
  • wymieniono nawierzchnię bitumiczną na łącznicy (wraz z izolacją),
  • wymieniono nawierzchnię chodników.

Naprawa ul. Wiśniewskiego i remont ul. KwiatkowskiegoWarto w tym miejscu przypomnieć, że w najbliższych tygodniach powinna rozpocząć się kolejna kluczowa dla tego rejonu miasta inwestycja. Chodzi o odbudowę zniszczonego w czerwcu 2019 r. fragmentu ul. Janka Wiśniewskiego w GdyniMapka. I w tym przypadku prace budowlane pochłoną ponad 1,5 mln zł. Wykona je gdyńska firma MTM.

Wciąż trwa także remont i rozbudowa ul. KwiatkowskiegoMapka, na odcinku za estakadą, czyli od ul. Unruga do ul. płk. Dąbka. Prace trwają tu od lutego. Wartą blisko 23 mln zł inwestycję wykonuje firma Strabag.

Pierwotnie remont miał się zakończyć teraz - w październiku, jednak latem władze miasta poinformowały o jego przedłużeniu do stycznia przyszłego roku.
Znasz dobrze północne dzielnice Gdyni?
42%

tak, mieszkam tam

33%

tak, choć tam nie mieszkam

25%

nie, bywam tam sporadycznie

zakończona

łącznie głosów: 629

Opinie wybrane


wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.