Za toaletę kartą nie zapłacisz. Radny chce to zmienić

20 czerwca 2021, 9:00
szym
Przy plażach można skorzystać z nowoczesnych toalet. Jest jednak problem, gdy nie mamy przy sobie gotówki. Więcej zdjęć (2)

Przy plażach można skorzystać z nowoczesnych toalet. Jest jednak problem, gdy nie mamy przy sobie gotówki.

mat. pras. DRMG

Przy plażach można skorzystać z nowoczesnych toalet. Jest jednak problem, gdy nie mamy przy sobie gotówki.

mat. pras. DRMG

Za skorzystanie z toalety na plaży w Brzeźnie i Jelitkowie kartą nie zapłacisz. Chciałby to zmienić gdański radny Cezary Śpiewak-Dowbór, który zwrócił się w tej sprawie z oficjalnym pytaniem do miejskich urzędników.Na plaży w Brzeźnie i Jelitkowie wypoczywający mają możliwość skorzystania z nowoczesnych toalet. Dobrze funkcjonujące "zaplecze sanitarne" jest szczególnie ważne w sezonie, kiedy korzystający z pięknej pogody mieszkańcy i turyści spożywają więcej napojów - siłą rzeczy częściej korzystają również z toalety.

- Został mi zgłoszony problem braku możliwości płacenia kartami płatniczymi za skorzystanie z tychże sanitariatów - mówi o sytuacji w Brzeźnie i Jelitkowie Cezary Śpiewak-Dowbór.
Dodaje, że obecnie, by zapłacić za toaletę, trzeba mieć przy sobie gotówkę. Tę przy sobie nosi coraz mniej osób - zwłaszcza na plażę. Wygodniej i bezpieczniej jest mieć w kieszeni plastikową kartę płatniczą niż "dzwoniący" bilon.

Częściej płacimy kartą i telefonem?- W dobie epidemii COVID-19 wiele osób zaczęło korzystać tylko z kart płatniczych (i innych urządzeń do płatności zbliżeniowych - np. telefonów komórkowych). Bardzo proszę o podjęcie działań w kierunku zainstalowania w sanitariatach terminali do uiszczania płatności bezgotówkowych - zwrócił się do miasta w oficjalnej interpelacji gdański radny.
Odpowiedź urzędników powinniśmy poznać pod koniec czerwca. Zgodnie z przepisami bowiem muszą oni zająć stanowisko w ciągu 14 dni.
Czy zdarzyło się, że nie miałe(a)ś przy sobie gotówki i nie mogłe(a)ś z tego powodu skorzystać z usługi?
51%

tak, często się to zdarza

31%

tak, kilka razy

7%

rzadko, praktycznie wszędzie są obecnie terminale

11%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1275

szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (275)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.