Zaatakował kobietę w parku. Próbował ją zgwałcić

20 lipca 2021, 10:35
Piotr Weltrowski
24-latka wypatrzył operator miejskiego monitoringu. Policjanci złapali go kilka godzin po tym, jak zaatakował kobietę. Więcej zdjęć (1)

24-latka wypatrzył operator miejskiego monitoringu. Policjanci złapali go kilka godzin po tym, jak zaatakował kobietę.

fot. policja

24-latka wypatrzył operator miejskiego monitoringu. Policjanci złapali go kilka godzin po tym, jak zaatakował kobietę.

fot. policja

W biały dzień, w sobotę rano, zaatakował kobietę idącą przez park do pracy i próbował ją zgwałcić. Bandytę spłoszył przypadkowy świadek, który zareagował na krzyki kobiety. Po kilku godzinach policjantom udało się zatrzymać podejrzewanego o napad 24-latka.Wszystko działo się w sobotę rano na terenie niewielkiego parkuMapka przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. 30-letnia mieszkanka Gdyni szła tamtędy do pracy. W pewnym momencie zaatakował ją młody mężczyzna. Próbował swoją ofiarę wciągnąć w krzaki i zgwałcić.

30-latka miała szczęście - na jej krzyk zareagował przechodzący nieopodal świadek. Gdy podbiegł zobaczyć, co się dzieje, gwałciciel puścił swoją ofiarę i zaczął uciekać. Na miejsce od razu wezwano policję.

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia, rysopis i rozpoczęli poszukiwania sprawcy - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Kilka godzin później z policjantami skontaktował się operator monitoringu miejskiego, który na ul. LendzionaMapka zauważył mężczyznę, którego wygląd pasował do rysopisu sprawcy.

- Na miejsce natychmiast pojechały policjantki kryminalne z Wrzeszcza, które zatrzymały podejrzanego 24-latka z Gdańska. Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie mu w prokuraturze zarzutu usiłowania zgwałcenia. Wczorajszą decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - dodaje Ciska.
Za próbę gwałtu grozi kara do 12 lat więzienia.
Zdarza ci się chodzić samotnie przez las, park i inne bardziej odludne miejsca?
tak, często, nie obawiam się takich miejsc
tak, ale ale niezbyt często
nie, staram się unikać takich spacerów

Opinie wybrane


wszystkie opinie (211)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.