Zabrał torebkę i kupował z kolegą alkohol oraz papierosy

16 września 2020, 15:40
szym

Zauważył niepilnowaną torebkę, zabrał ją, znalazł w niej m.in. kartę i razem z kolegą używał jej, by zapłacić za alkohol i papierosy. Policjanci z Sopotu zatrzymali dwóch mężczyzn, którym za przywłaszczenie cudzej rzeczy grożą teraz konsekwencje.Wydarzenia rozegrały się w niedzielę. Wówczas do sopockich policjantów zgłosiła się 39-latka i powiadomiła, że w nocy zostawiła torebkę na ławce w centrum Sopotu i ktoś ją zabrał. Kobieta przekazała również mundurowym, że w torebce był m.in. telefon, kluczyki od auta i karty płatnicze, w tym jedna, za pomocą której ktoś płacił już "zbliżeniowo" w sklepach. Straty wyceniła na ponad 2 tys. zł.

- Po otrzymaniu zgłoszenia sprawą natychmiast zajęli się sopoccy kryminalni, którzy analizując zapisy monitoringu miejskiego, ustalili sprawcę przywłaszczenia i rozpoczęli jego poszukiwania. Następnego dnia poszukiwany przez nich 38-latek bez stałego miejsca pobytu został zatrzymany na terenie Sopotu - opowiada Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Mężczyzna był nietrzeźwy, alkomat pokazał u niego blisko trzy promile alkoholu. Jak się okazało, przy sobie miał też telefon należący do pokrzywdzonej kobiety, który kryminalni zabezpieczyli. 38-letni mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci ustalili też, że zatrzymany 38-latek wspólnie z innym mężczyzną siedem razy płacili zbliżeniowo przywłaszczoną kartą, kupując m.in. papierosy i alkohol, oraz trzykrotnie próbowali jeszcze takich płatności dokonać.

Policjanci namierzyli wspólnika 38-latka- W wyniku działań operacyjnych kryminalni zatrzymali wczoraj drugiego ze sprawców. Okazał się nim 46-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu i - podobnie jak jego wspólnik - on także trafił do policyjnego aresztu - mówi Lucyna Rekowska.
Na podstawie zebranych dowodów policjanci ogłosili 38-letniemu sprawcy zarzut przywłaszczenia torebki z zawartością rzeczy i dokumentów. Ponadto funkcjonariusze przedstawili mu i jego 46-letniemu kompanowi 10 zarzutów dotyczących płatności zbliżeniowych kartą oraz prób dokonania takich płatności. Dziś podejrzani zostaną doprowadzeni do prokuratury.
Widzisz pozostawiony bez opieki plecak/torbę. Co robisz?
44%

sprawdzam jego zawartość, by ustalić właściciela i oddać przedmiot

13%

sprawdzam zawartość i zabieram, jeżeli jest wartościowa

20%

nic nie robię, licząc na to, że właściciel wróci po swoją własność

11%

powiadamiam służby o pozostawionej torbie - to może być coś niebezpiecznego

12%

zabieram i zanoszę na policję

zakończona

łącznie głosów: 708

szym