Zaczęła rodzić w taksówce, pomogli jej dostać się do szpitala

25 marca 2020, 14:30
piw

Niecodzienną interwencję podjęło we wtorek dwóch policjantów z Gdańska. W pewnym momencie kierowca przejeżdżającej taksówki poprosił ich o pomoc, okazało się, że wiezie kobietę, która właśnie zaczęła rodzić.- Policjanci z referatu interwencyjnego z Gdańska podczas przejazdu ul. Rakoczego zostali poproszeni przez kierowcę taksówki o pomoc. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że wiezie do szpitala ciężarną kobietę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Mężczyzna poprosił o wsparcie w sprawnym dotarciu do szpitala. Funkcjonariusze bez wahania udzielili pomocy - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Sierżant sztabowy Damian Rusiecki i Paweł Kulak wyjaśnili kierującemu zasady bezpieczeństwa podczas przejazdu i oba samochody ruszyły w stronę szpitala.

Policjanci przez blisko 8 km eskortowali taksówkę. Kilkanaście minut później okazało się, że pilotaż na porodówkę zakończył się powodzeniem i radiowóz oraz taksówka wjechały bezpiecznie na szpitalny podjazd.

Policjanci pomogli przetransportować kobietę na wózek, przekazać służbom medycznym i życzyli przyszłej mamie powodzenia.

piw