stat

Zwiedziliśmy zajezdnię trolejbusową w Gdyni

12 maja 2019, 18:00
Patsz

Zajezdnia trolejbusowa w Gdyni zobacz na mapie Gdyni po raz kolejny otworzyła swoje bramy dla zwiedzających. W niedzielę chętnych do odkrycia tajemnic bazy, w której stacjonują trolejbusy, nie zabrakło.
Pierwsi goście pojawili się tuż po godz. 10. Wśród przybyłych dominowały rodziny z dziećmi, dla których wizyta w zajezdni trolejbusów to zawsze nie lada gratka.

Najmłodsi zasiadali za kierownicą trolejbusów, w tym najnowszego przegubowego Solarisa Trollino 18, wchodzili do innych pojazdów, zakładali z pomocą dorosłych pantograf na sieć trakcyjną czy oglądali wspólnie, jak zbudowane jest podwozie oraz poszczególne elementy popularnych trajtków.

Im młodsi uczestnicy, tym większą radość sprawiało im obcowanie z trolejbusami, które znają w głównej mierze z regularnej jazdy w środku lub ulic Gdyni.

Organizatorzy przygotowali dla chętnych grę z nagrodami. W czasie odkrywania tajemnic zajezdni trzeba było zbierać pieczątki. Tylko ci, którzy zebrali wszystkie sześć, mogli wziąć udział w losowaniu upominków.

Przegubowe trolejbusy na ulicach Gdyni. Film z lutego.

Wsparciem dla pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej byli strażnicy miejscy, przypominający uczestnikom o zasadach ruchu drogowego, prezentujący swój pojazd i opowiadający przy okazji o swojej pracy oraz ratownicy medyczni, tłumaczący m.in. zasady pierwszej pomocy.

Oczyszczalnia ścieków Dębogórze: zobacz, jak wygląda


Na dzieci czekały słodycze, woda oraz ciepły posiłek. Bardziej wytrwali i dociekliwi mogli poznać zajezdnię podczas spacerów z przewodnikiem, który opowiadał ciekawostki o bazie gdyńskich trolejbusów, prezentując znajdujące się w środku pojazdy oraz specyfikę pracy firmy.

Rozkład ZKM GdyniaWydarzenie było organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zabytkowy Ziutek na ulicach Gdyni.
Interesujesz się pojazdami komunikacji miejskiej?
36%

tak, to moja pasja, jestem miłośnikiem transportu zbiorowego

44%

trochę, ale za eksperta się nie uważam

20%

nie, ta tematyka jest mi obca

zakończona

łącznie głosów: 311

Patsz