Zakochani w SKM-ce

14 lutego 2007 (artykuł sprzed 13 lat)
ms
Trójmiejscy fotograficy najwyraźniej rozkochali się w SKM-ce. Najlepszym dowodem na to jest liczba prac nadesłanych na konkurs fotograficzny "Z życia Szybkiej Kolei Miejskiej". Rok temu było ich 100. Na zakończoną właśnie drugą edycję konkursu przysłano osiem razy więcej fotografii.

- Nasz konkurs ma za zadanie promować młodych zdolnych amatorów robiących - jak pokazała jego druga edycja - fotografie na profesjonalnym poziomie - tłumaczy ideę przeprowadzenia konkursu Marcin Głuszek z SKM-ki, jednocześnie przewodniczący konkursowego jury (jego członkami byli Jerzy Hejber, z Sopockich Szkół Fotografii WFH, oraz reporter Gazety Wyborczej Rafał Malko).

Wybrane fotografie będą przedstawione na wystawie poświęconej Szybkiej Kolei Miejskiej organizowanej przez Sopockie Szkoły Fotografii WFH oraz Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Redłowie. Wystawa ruszy w kwietniu.

23 prace powielone w 300 egzemplarzach staną się częścią ruchomej galerii SKM - zawisną w pociągach, które tak dobrze sportretowały.

Ci, którzy nie wysłali prac na konkurs nie powinni się zamartwiać: organizatorzy konkursu, zachęceni jego rosnącą popularnością już zapowiadają kolejne edycje.

Poniżej prezentujemy tylko niewielką część nagrodzonych i wyróżnionych prac.
Najbardziej podoba mi się zdjęcie nr
15%

1

4%

2

13%

3

9%

4

8%

5

32%

6

4%

7

15%

8

zakończona

łącznie głosów: 1965

ms