stat

Zamknięte przejazdy kolejowe na Oruni i św. Wojciechu

15 maja 2019, 13:00
MKo

W przyszłym tygodniu drogowcy i kolejarze zamkną na kilka dni przejazd przez tory kolejowe na Sandomierskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. W tym tygodniu prace prowadzone są na przejeździe przy ul. Niegowskiej zobacz na mapie Gdańska.Prace na linii kolejowej E-65 z Warszawy do Gdyni mają na celu dostosowanie linii do prędkości pociągów powyżej 160 km/h. Aby je przeprowadzić, kolejarze w porozumieniu z zarządcą ulic przecinających torowisko - ul. Niegowskiej i Sandomierskiej - zdecydowali się zamknąć przejazdy dla ruchu samochodowego.

Aby nie doprowadzić do paraliżu na wyjeździe z Oruni, prace podzielono na dwa etapy. W pierwszej kolejności został zamknięty przejazd na Niegowskiej. Poza kierowcami z utrudnieniami muszą liczyć się także piesi.

Prace w tym miejscu potrwają do piątku 17 maja do godz. 6:00. Objazd zamkniętego przejazdu od poniedziałku odbywa się ul. Smętną zobacz na mapie Gdańska oraz Gościnną zobacz na mapie Gdańska. Obejście dla ruchu pieszego jest możliwe tunelem na wysokości ul. Ukośnej zobacz na mapie Gdańska.

Większe utrudnienia spowoduje z pewnością zamknięcie drugiego przejazdu - w ciągu ul. Sandomierskiej. Według zapowiedzi drogowców nastąpi to we wtorek 21 maja o godz. 21:00. Prace także potrwają do piątku (24 maja) do godz. 6:00.

Zobacz także: W 30 miejscach w Trójmieście staną ekrany akustyczne

Objazd pomiędzy Traktem św. Wojciecha i ul. Równą będzie odbywał się ulicami Smętną i Dworcową (również dla pojazdów powyżej 3,5 t). Obejście dla pieszych wyznaczone zostało tunelem na wysokości ul. Rejtana. zobacz na mapie Gdańska

Prace prowadzone są przez gdańską spółkę Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe.
Co robisz, gdy widzisz, że opuszczają się szlabany na przejeździe kolejowym?
17%

przyspieszam, by przejechać na drugą stronę

6%

zwalniam, by ocenić, czy zdążę przejechać

77%

bezwzględnie zatrzymuję pojazd i czekam na otwarcie rogatek

zakończona

łącznie głosów: 1179

MKo