stat

Zamyka się kino Krewetka w Gdańsku

16 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Brancewicz

Po 16 latach kończy działalność Cinema City Krewetka w centrum Gdańska. Powodem decyzji ma być brak porozumienia z właścicielem budynku przy ul. Karmelickiej 1 zobacz na mapie Gdańska. Cinema City nie zamierza jednak opuszczać Trójmiasta i planuje dużą inwestycję, która miałaby zostać zrealizowana już w przyszłym roku.Pierwszy film w Krewetce można było obejrzeć 18 stycznia 2002 roku. Była nim pierwsza część przygód Harry'ego Pottera. Teraz pojawiła się wiadomość, że po 16 latach Cinema City wyprowadzi się z budynku przy ul. Karmelickiej 1.

Repertuar kin w Trójmieście

- Negocjacje jeszcze się toczą, ale wszystko na to wskazuje - przyznaje mecenas Jarosław Zubrzycki, reprezentujący Cinema City.
Informacje o zamknięciu kina z dniem 21 sierpnia otrzymują nasi czytelnicy, którzy napisali na Raport z Trójmiasta.

Dostałem dzisiaj maila że od wtorku 21 sierpnia Cinema City zostaje zamknięte. Możecie się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat?


Powodem ma być brak porozumienia z właścicielem budynku - spółka Kino-Vision.

Nie oznacza to jednak, że marka Cinema City na stałe zniknie z Trójmiasta, a wręcz przeciwnie, szykuje się do dużej inwestycji.

- Chcemy nadal być obecni w Gdańsku. Mamy kilka opcji nabycia gruntów - zapewnia Zaburzycki. - Bardzo chcemy już w przyszłym roku otworzyć nowy, duży obiekt na terenie Trójmiasta.
Jedną z lokalizacji, jaka wchodzi w grę jest Letnica. O pomyśle powstania tam dużego kompleksu kinowego pisaliśmy na początku roku.
Ile razy w roku chodzisz do kina?
10%

kilkadziesiąt

24%

kilkanaście

49%

kilka

17%

w ogóle nie chodzę do kina

zakończona

łącznie głosów: 11092