stat

Zaniedbaną działkę też trzeba uprzątnąć

14 lutego 2020, 15:00
neo

Zaniedbana działka przy ul. Źródło Marii to nie tylko problem krajobrazowy, ale też zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. Po ich zgłoszeniach straż miejska zobowiązała właściciela do posprzątania i naprawy ogrodzenia oraz zabezpieczenia studzienki.- Przy ul. Źródło Marii w Gdyni znajduje się wyjątkowo zaniedbana działka. Wygląd to jeden problem, ale jej ogrodzenie stanowi wręcz zagrożenie, a całość szpeci ładny zakątek miasta - napisał do nas czytelnik, pan Michał.
Rzeczywiście, na miejscu widać walące się ogrodzenie i zniszczoną bramę. Całość jest porośnięta krzakami i wysokimi trawami. Na działce leżą pozostałości po wyburzonym kilka lat temu budynku, ktoś podrzucił tu też swoje śmieci, a niezabezpieczona studzienka może być pułapką np. dla dzieci, które bez problemu mogą tam wejść.

- Niestety ktoś zakupił działkę, wyburzył dom, zniszczył ogrodzenie i przestał się tym interesować - martwi się pan Michał.
O sprawie poinformowaliśmy straż miejską, która - jak się okazało - już wcześniej odebrała sygnały od mieszkańców.

- Nawiązaliśmy kontakt z właścicielem z Warszawy. Ma czas do 19 lutego, by zabezpieczyć teren. Jeśli tego nie zrobi, sprawę przekażemy do inspektoratu nadzoru budowlanego i może się to skończyć dotkliwą karą - informuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik gdyńskiej straży miejskiej.
Czy w twojej okolicy są zaniedbane nieruchomości?
tak
nie

neo