Zapadł wyrok w sprawie molestowania w komunikacji miejskiej

16 lipca 2020, 16:00
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat

Trener siatkówki oskarżony o molestowanie 13-latka

W czwartek, 16.7.2020 r., w Sądzie Rejonowym Gdańsk Północ zapadł wyrok ws. oskarżonego o molestowanie małoletnich w pojazdach komunikacji miejskiej. 69-latek został skazany na cztery lata i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.Przypomnijmy: w listopadzie 2018 r. doszło do zatrzymania 67-letniego wówczas mężczyzny, który przez lata "ocierał się" i obmacywał pasażerów w komunikacji miejskiej w Gdańsku, w tym także dzieci. Udało się go złapać dzięki naszej czytelniczce.

Kobieta opisała, jak mężczyzna miał w tramwaju dotykać chłopca w okolice krocza. Wpis naszej czytelniczki wywołał lawinę komentarzy. Dzięki niemu pojawili się świadkowie, w większości kobiety, którzy również padli ofiarą tego samego mężczyzny.

4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolnościNa początku roku rozpoczął się proces oskarżonego o molestowanie Janusza S. Po ponad siedmiu miesiącach zapadł wyrok w sprawie, która toczyła się z wyłączeniem jawności.

- Janusz S. wyrokiem z dn. 16.7.2020 został uznany za winnego popełnienia zarzuconych czynów i skazany na karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Oskarżony jest tymczasowo aresztowany od 19.11.2018. Sąd zaliczył na poczet orzeczonej kary okres dotychczasowego, tymczasowego aresztowania - mówi Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Wyrok nie jest prawomocny.

Ponadto sąd orzekł wobec oskarżonego środek zabezpieczający - terapię dla sprawców przestępstw przeciwko wolności seksualnej, w związku z zaburzeniem preferencji seksualnych. Nadto Sąd orzekł zakaz kontaktowania się i zbliżania do jednego z pokrzywdzonych na okres 10 lat, a także nawiązkę w kwocie 2 tys. zł na jego rzecz.
Mężczyznę zatrzymano w listopadzie 2018 r.
Kary za przestępstwa seksualne w większości są:
4%

zbyt wysokie

7%

adekwatne do czynu

89%

zbyt łagodne

zakończona

łącznie głosów: 1752